singer

Spark7

Petr LeškoBirth: Frýdek-Místek, Czech RepublicSpark7

Buď správcem tohoto profilu


Petr Leško, známý jako Spark7 se o hudbu zajímal již od dětství. Vždy ho bavilo hrát na klavír. Ve 13ti letech se na něj tedy začal učit hrát a velice rychle se zlepšoval, protože už víceméně většinu základů znal.

Postupem času se setkal s elektronickou hudbou, kterou poslouchal na různých rádiích zaměřených převážně na Trance a Progressive. Jakmile si Trance oblíbil, rozhodl se, že začne tvořit vlastní hudbu. Za to může děkovat právě těmto jménům, jež ho do světa tranceu vpravili: Armin van Buuren, Dash Berlin, Schiller, Roger Shah a kopa dalších.

Čím víc poslouchal tento styl hudby, tím víc vzrůstala jeho touha tvořit vlastní skladby. Na své tvorbě si dává velmi záležet. Jeho snem je totiž, aby mu Armin jeho skladbu zahrál v A State Of Trance. Po dvou letech, kdy se učil skládat, dostává náhle nabídku na vydání jedné z jeho písniček. Jedna německá nahrávací společnost si ho vyhlédla na webu, kde publikoval veškerou svou tvorbu. A tak v 17 letech vydává první release se dvěma skladbami.

Jeho nejúspěšnější release v roce 2009 bylo EP - "Balearic Ecstasy" vydané ve známém labelu WellMixed Records, jehož vlastníkem je známý producent Mr. Pit. EP Balearic Ecstasy podpořila velmi známá jména jako Markus Schulz, Stoneface & Terminal, Maarten de Jong a další. Po tomto úspěchu se mu podařilo vydat další skladby v labelech , jako jsou například Shah-Music, Trance All-Stars Records, Silent Shore Records, Harmonic Breeze Recordings a další. Krom toho v roce 2010 toho na vydání čeká opravdu hodně. O pár měsíců později se Petrův život mění ve chvíli, kdy ho kontaktuje Pedro Del Mar. Ten je zaujat právě jeho muzikou natolik, že s ním podepisuje kontrakt pro Shah-Music Digital.

V současné době je Spark7 členem několika velmi známých nahrávacích společností a velmi často dostává nabídky na remixy pro mnoho zajímavých producentů. Vyniká především v tom, že dokáže kvalitní trance stvořit během relativně krátké doby. Proto se máte do budoucna rozhodně na co těšit, jelikož releasů v roce 2010 bude skutečně požehnaně. Když jeho muzika bude stále tak zajímavá, poslechová a originální jako doposud, tak by se v České republice mohla zrodit skutečná hvězda trance scény. Co myslíte?
2014-01-19, martin

Facebook


Similar artists