singer

Raego

Ladislav Pham

Birth: 14.01.1988, Czech RepublicRaego
Zdroj: Kateřina Králová


Správce tohoto profilu
Hana Ostrčilíkova


Raego Kšandykid, někdy také jen "Raego", pravým jménem Ladislav Pham, je český zpěvák, herec, rapper a moderátor v jedné osobě.

Raego se narodil 14. ledna 1988 ve smíšenému páru - Vietnamskému inženýrovi a České podnikatelce. Zpěvák to odmala neměl lehké, ještě nedávno měl nadváhu a jeho Vietnamský původ a zjizvený obličej od akné mu na oblíbenosti také nepřidaly. Několik let byl kvůli tomu šikanován. Navštěvoval školy se speciálním zaměřením a účastnil se několika soutěží v grafických oborech a ve znalosti anglického jazyka. Vedl školní časopis, byl součástí školního pěveckého sboru a byl mu svěřen závěrečný projev k ukončení ročníku školy. V roce 2004 vyhrál soutěž stipendijního programu Sister cities, díky kterému jel do Kanady (Vancouveru) a USA (Los Angeles, Seattle, Las Vegas). Po návratu do Česka chvíli působil jako učitel.

Poprvé se začal zabývat hudbou v 16 letech kdy se přidal ke skupině Jungle Bunny. Po chvíli opouští skupinu a začínají vznikat první dema. Po chvíli přicházejí nabídky od producentů, avšak Raego všechny kvůli podmínkám ve smlouvách odmítá. Na jaře 2006 přichází ohlášený konec kariéry. Hned v září však přijde nabídka od tvůrce KantonRap a kvůli fanouškům se Raego vrací zpět na českou hudební scénu. V roce 2011 přichází píseň "Ty a já", kterou nazpíval s Christinou DeLaney. Tato píseň brzo obsadila první místa českých hitparád.V době, kdy Raego vydal song "Ty a já" moderoval na Evropě 2. Za pár týdnů song měl přes 700 tisíc shlédnutí. Raego byl z Evropy 2 vyhozen, protože byl moc úspěšný a znervozňoval kolektiv, Leoš Mareš ho prý nominoval jako svého nástupce v ranní show Evropy 2. Zůstal bez financí. Rozešla se sním přítelkyně. Byl na dně. Po poslední výplatě mu zbylo 50 korun. Sešel se se svým kamarádem. Po schůzce si půjčil 15 tisíc na nový song "Nejsem to já" a ten byl úspěšný. Lidé chtěli slyšet jeho příběh a dneska mnoho lidí se řídí jeho heslem: "Věř, běž a dokážeš". Dlouhodobě vysílá na Fajn radiu úspěšnou Odpolední show!

Added: 04.11.2014, martin

Facebook


Similar artists

stage
RZB
stage
Emonoizboyz
stage
eLKa
stage
Filip Konvalinka