Musician

Adam TvrdýBirth: 1976, Liberec, Czech RepublicAdam Tvrdý

Buď správcem tohoto profilu


Adam Tvrdý je kytarista a skladatel s expresivním multižánrovým projevem. Ve svých interpretacích a improvizacích sleduje hlavně vlastní tvůrčí myšlenky a zároveň respektuje tradice a slovník daného hudebního stylu. Na kytaru hraje od šesti let, později se učí hrát i na baskytaru a bicí nástroje. Od dětství je ovlivněn blues a klasickým rockem, převážně kytaristy: Jimi Hendrix, Jimmy Page, Eric Clapton. Později objevuje hudbu Milese Davise a začíná se plně soustředit na Jazz, kde se mu silnými vlivy stávají kytaristé: Pat Metheny, George Benson, John Scofield a další.

Adamovu vlastní tvorbu lze označit jako soudobý nebo moderní jazz, přičemž jsou v ní slyšet prvky stylů, kterými je nejvíce ovlivněn (blues, klasický rock, moderní a klasický jazz, latinská hudba, klasická hudba).

Vlastní projekty:

ADAM TVRDÝ TRIO – vlastní tvorba, moderní jazz, latin, experimantal (Petr Dvorský/Tomáš Baroš - kontrabas, Jan Linhart/Martin Novák - bicí nástroje)
ADAM TVRDÝ CROSSOVER – blues/jazz/crossover


Jako spoluhráč:

F.U.T. (František Uhlíř Team) – kvartet předního českého kontrabasisty
March15 (Švýcarsko)
Jakub Zomer Trio – skupina klavíristy a zpěváka Jakuba Zomera, klasický Jazz
Vladimíra Krčková Quartet – skupina vedená autorkou hudby a zpěvačkou V. Krčkovou
Adam Taubitz Band (Švýcarsko)
Projekty ČNSO např. Ennio Morricone in Prague, The Beatles Night (Carl Davis)
Stavovské Divadlo - Kupec Benátský
Meet Faktory - SY

Narozen v. r. 1976 v Liberci; žije v Praze od r. 1997. Absolvoval letní jazzovou dílnu Bostonské College of Music v r. 1997. Studoval hudbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Získal cenu nejlepšího sólisty na letní jazzové dílně Karla Velebného v roce 1995. Profesionální kytarista a učitel hudby od roku 1998.

V letech 2001-2005 Adam Tvrdý působil v USA a také na newyorské jazzové scéně. Během pobytu v New Yorku spolupracoval s vynikajícími hudebníky jako jsou např.: basisté Essiet Essiet, Jason Fraticelli, David Phillips, pianisté John Serry, Joe Ashlar (piano a hammond organ), bubeník Tony Moreno, zpěvačka Kendra Shank a další. V České Republice hraje s předními jazzovými hudebníky, např.: Tomáš Baroš, Petr Dvorský, František Uhlíř, Antonín Gondolán, Jiří Stivín, Jan Linhart, Jiří Slavíček, Svatopluk Košvanec, Štěpán Markovič, Ondřej Štveráček, Rostislav Fraš a další. Adam vyučuje kytaru a hudební teorii v češtině a angličtině na International School of Music and Fine Arts Prague (ISMFA) a také soukromě.
2014-11-15, martin