singer

Pavel Callta

Birth: 12.02.1989, Česká Lípa, Czech RepublicPavel Callta
Zdroj: Warner Music Czech Republic s.r.o.


Buď správcem tohoto profiluNarodil jsem se 12. února 1989 na severu Čech v České Lípě, kde jsem také později strávil 18 let svého života. Vystudoval jsem Euroškolu se zaměřením na ekonomiku, turismus a cizí jazyky a od září 2009 jsem nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor Muzikál, pod vedením uznávaného profesora Eduarda Klezly, které jsem po necelém roce nechal, jelikož jsem do toho dělal ještě vysokou. Ale abych pravdu řekl, hlavní důvod byl ten, že jsem měl odpor k baletu, bohužel. Ale to moc předbíhám ...


Co se týče hudby, tak k ní mě to táhlo od dětství, jelikož moje celá rodina je hudebně omúzena, maminka byla šikovná, skvělá zpěvačka a snad každý člen rodiny hraje na nějaký hudební nástroj. V deseti letech jsem zkusil hrát na piáno, ale jelikož jsem moc (skoro vůbec) necvičil, paní učitelka Vacíková mě slušně poprosila, zda bych nechtěl vyměnit piano za trumpetu. Řekl jsem: „Proč ne.“ :) Na kytaru jsem se naučil hrát na letním táboře, kde jsem dostal za úkol se naučit za týden písničku "Už vyplouvá loď Jon B (Zvedněte Kotvy". Nechtěl jsem zklamat můj team, tak jsem se jí nadrtil a od té doby hraju a skládám (když přijde inspirace) :) V první třídě jsem vyhrál poprvé pěveckou soutěž s písničkou "Tři čuníci jdou" a od 15 jsem zkusil i pěvecký sbor v České Lípě. Poté jsem začal chodit na hodiny solového zpěvu a ve stejný čas jsem začal zpívat se swingovým Big bandem "Low attendanceband" v České Lípě. Jelikož jsem 10 let závodně plaval, měl jsem problémy se rozhodnout, čemu dát více energie a času. V této době zvítězil sport nad hudbou, tudíž jsem po 2 letech nechal hry trumpetu a dal jsem se na dráhu profesionálního plavce.


Když mi bylo 16 let, objevila se možnost zúčastnit se konkurzu do nově vznikajícího vokálního projektu. Tento hudební belgicko-český projekt se vyvíjel celkem slibně. Natočili jsme songy na debutové album, uspořádali jsme několik (né mnoho) koncertů, začaly vycházet články v tisku, ale to moc dlouho netrvalo, protože jsme ještě byli všichni na střední a špatně se domlouvaly společné zkoušky, proto se skupina zhruba po roce rozpadla.

V Praze jsem poprvé okusil hudební sféru v roce 2008 s pražskou kapelou Unity (ska-reggea), kde jsem působil pouze necelý rok, jelikož jsem dříve ještě bydlel v České Lípě a musel odmaturovat. Poté jsem frontmenoval v kapele Sweeper, se kterou jsme hráli melodický pop-rock v pražských clubech jako jsou např. Rockcafé, Roxy, Akropolis apod. Jelikož doma bylo dusno a rodiče se rozváděli, dostal jsem chuť někam odletět. Proto jsem se chopil příležitosti pracovat v Egyptě jako delegát, dal jsem si pauzu od hudby a sbíral zkušenosti v cestovním ruchu. Rok na to zase pro změnu v Turecké Alanyi jako průvodce a léto 2010 také v Turecku jako delegát.
Mojí novou drogou se stalo cestování, proto jsem na podzim roku 2010 odletěl studovat na školu v New Yorku. Hned po příletu z USA jsem si nestihnul ani vybalit a vyprat a jel jsem na půl roku na školu do Belgie do města Antverpy - obor grafický design a media.

Když jsem byl v Belgii, dozvěděl jsem se, že v ČR startuje nový ročník ČS Má Talent 2011 a zrovna jsem jel na týden navštívit svou rodinu, tak jsem si řekl, že zkusím štěstí a půjdu na casting. Po několika týdnech jsem se dozvěděl, že postupuji dále a nakonec z toho bylo Semifinále, kde jste mě mohli vidět s pianem a skladbami „Hero“ a „Apologize“.

Od konce soutěže jsem měl rok na to si utříbit v hlavě, co vlastně dál, jakým hudebním směrem se chci dát. Složitější to mám v tom, že mě baví jak pop, jak swing, tak i hiphop a RnB, proto jsem měl dlouho dilema, jakým směrem se vydat a zkoušel jsem různé druhy kapel. Říká se, že člověk se hledá celý život, já to můžu potvrdit.

V listopadu 2012 jsem vydal svůj debutový vánoční singl "Ve Hvězdách", ve kterém si zahrála roli i skvělá česko-slovenská herečka Andrea Kerestešová.
Videoklip měl premiéru 19.11.2012 na hudebním internetovém kanále mixer.cz a hned poté na Youtube a ostatních hudebních kanálech. Nyní má přes 100.000 shlédnutí na Youtube a hrály ho TV Očko i MTV. Největší radost byla z toho, když jsem se pár týdnů za sebou umístil na 1. Místě hitparády T-Music Chart Evropy 2.

Před měsícem jsem vydal svůj druhý singl "Naštěstí", který má nyní na Youtube přes 500.000 shlédnutí a celkově má pozitivní ohlasy, z čehož mám nesmírnou radost, tak uvidíme, jak se bude chytat dál v rádiích a televizích. Nyní zkouším s novou skvělou kapelou The Monet, máme za sebou prvních pár koncertů a zjistil jsem, že hudba je pro mě drogou, která mě naplňuje.

Co mě čeká dál, to se uvidí. Avšak pořád mi v hlavě vznikají nové hudební nápady, texty, melodie. Jestli to správně uchopím, tak se snad můžete těšit na další tvorbu.

Added: 07.12.2014, martin