DJ/Producent

Emeres

Zdeněk Kamenický

Birth: 21.05.1988, Nitra, SlovakiaEmeres
Buď správcem tohoto profilu


Emeres, vlastím jménem Zdenko Kamenický se narodil 21. května 1988 v Nitre na Slovensku. Vyrostl však v Čechách, Moravské Třebové, kde žije dodnes.

Skládat beaty začal před několika lety a během této doby sklidil nejeden úspěch.
Vítězství v mnoha producentských kontestech, nejstahovanější interpret českého webu hiphopmp3.cz, remixy na hudebním portálu youtube.com, rozhovor do nejpopulárnějšího hip hop magazínu v České republice Bbarák. Tolik výčet z úspěchů Zdenka, pro kterého je hudba nástroj komunikace a způsob, jak vyjádřit své pocity a myšlenky.

Produkcí se zabývá cca 7 let. První úspěchy byly spjaty s jedním webem, kde probíhaly producentské soutěže a jiné kontesty, kterých se pravidělně zúčastňoval a vyhrával nebo se umísťoval na předních místech. Po řadě úspěšných remixů Kontrafakt, SuperCrooo, Indy&Wich apod. začal s vlastní produkcí. První tracky s Brněnským Tarfobem, americko-českým raperem Nironicem, Jay Dieslem, dále pak s Davidem Steelem, atd. Přes dva roky působil v největším českém labelu Skoop Entertaiment. S touto společností měl exkluzivní smlouvu. Nicméně v létě 2009 se jejich cesty rozešli a začal se soustředit na svůj sólo projekt "Mount Emerest", na kterém se objeví spoustu kvalitních hostů (Indy, James Cole, La4, Nironic, H16, Moja Reč, Dramatikz, atd.). Deska vychází i Blind Deaf v roce 2010.

Nejnovějším počinem, u jehož zrodu stál Emeres, je deska "iRap", na které s ním spolupracoval M.D.B. Placka vyšla pod křídly labelu TNT. Obsahuje 11 stop a mezi hosty se objevil třeba Majself, Puerto, Niro, Fash, Filip Pešta, Annie, Steven Rose. O mix a mastering se postaral samotný Niro z TNT. Album vyšlo začátkem únoru 2014.

Added: 14.12.2014, martin