singer

Lenny

Lenka Filipová

Birth: 02.09.1994, Praha, Czech RepublicLenny
Zdroj: Universal MusicLenny, vlastním jménem Lenka Filipová (* 2. září 1994 Praha) je česká zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka, klavíristka a dcera Lenky Filipové.

Pochází z umělecké rodiny. Je jediná dcera folkové zpěvačky a šansoniérky Lenky Filipové.

Ve čtyřech letech začala hrát na klavír a od šesti do deseti let docházela do umělecké školy (obor klavír). Zároveň navštěvovala jazykovou školu, kde se naučila mluvit plynule anglickým jazykem. Ve škole hrála v dramatickém kroužku a zpívala ve sborech. Později přešla na sólový zpěv dopravázený hrou na klavír. Komponovala melodie a poté k nim přidávala text. V jedenácti letech složila svou první píseň. V šestnácti začala hrát s kapelou. Vystupovala na koncertech své matky jako host a doprovázela ji na klavír na turné v Evropě, Austrálii, Americe i Kanadě.

Její skladba You're My Everything se v americké mezinárodní písničkářské soutěži International songwriting competition umístila v semifinále.

V roce 2013 podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Universal Music a 24. června 2013 vydala své první autorské EP se čtyřmi skladbami (z toho tři autorské songy). Singl All My Love nese prvky generačního indie popu. Vystoupila na přehlídce mladých talentů, kterou pořádalo vydavatelství Universal Music v pražské Redutě.

Na jaře 2013 odmaturovala na gymnáziu anglicko-české gymnázium AMAZON. V průběhu studia na gymnáziu byla 2 měsíce na studijní pobytu v Kanadě. Od října 2013 studuje na hudební škole v Londýně (tříleté studium hudební skladby - songwriter).

Má tetování "Hi" v zadní části pravého lýtka.

6. prosince 2013 vydala své druhé EP s názvem Fighter (původně však plánovala vydat své debutové album), které obsahuje celkem pět skladeb, z nichž dvě jsou coververze.

Added: 20.01.2015, martin