singer

Vladivojna La Chia

Birth: 03.07.1983, Czech RepublicVladivojna La Chia
Zdroj: SUPRAPHON a. s.Vladivojna La Chia (* 3. červenec 1983) je česká zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice.

V roce 2001 vydala první EP s big pussy beatovou dívčí skupinou Kočičíčíči. O rok později spoluzaložila rockovou skupinou Banana, se kterou vydala celkem tři kritikou uznávaná alba: Banana, Trip a Jungle. V roce 2006 byla se skupinou Banana nominovaná na objev roku TV Óčko a píseň La Rezistence se 3 týdny držela na 1. místě vyhlášené alternativní hitparády rádia Krakow.

V roce 2007 promovala v ateliéru intermediálních forem na fakultě výtvarné tvorby Ostravské univerzity.

Sólové album Tajemství Lotopu, které vyšlo v roce 2009, se stalo top albem měsíce v kultovním berlínském obchodě hudby Dussman a získalo dvě alternativní ceny Tais Awards za album roku a píseň roku. Hostoval na něm i indický kytarista Amit Chatterjee známý se spolupráce s hvězdami jako Sting či Carlos Santana.

V roce 2011 složila hudbu pro film Jana Hřebejka Nevinnost a vyšel i stejnojmenný soundtrack, který byl nominován na Českého lva, kde se dostal do nejužší nominace, a na Cenu české filmové kritiky (2. místo). V roce 2011 jí rovněž vyšlo album Bohémy s fantaskní knížkou plnou vlastních ilustrací a originálních bajek s názvem Vladibajky. Toto album se stalo rovněž albem měsíce v berlínském Dussmanu. Vladivojna vystupovala např. s Lacem Déczim, Amitem Chatterjeem, Lenkou Dusilovou, Varhanem O. Bauerem, se skupinou Banana předskakovala Marilynu Mansonovi, Richardu Müllerovi, Waltari (tour CZ/SK) nebo Scorpions. Už pět let je jedním z moderátorů pořadu Čajovna na ČRo Vltava.

Added: 05.02.2015, martin