Musician

Jiří Kynčl

Birth: 14.11.1984, Praha, Czech RepublicJiří Kynčl
Buď správcem tohoto profilu


Jiří Kynčl se narodil 14.11.1984 v Praze. Na kytaru začal hrát již ve svých sedmi letech, nutno však dodat, že přes jeho velkou nelibost - prostě si musel vybrat nějaký hudební nástroj. Jeho sestra hrála na zobcovou flétnu, jejíž tóny v Jirkovi nevzbuzovaly ani nejmenší zájem o hudbu, a protože doma byla k dispozici ještě kytara, padla automaticky volba na tento nástroj. Přes nezáživné roky nuceného cvičení a školních přehrávek se Jiří tak nějak prokousával, aniž by někdo mohl tušit, že hudba v jeho životě bude hrát ještě důležitou roli.

Již v mateřské škole se Jirka setkal s budoucím dlouholetým spoluhráčem Martinem Kuzmou (bicí), společně chodili i na školu základní, kde na druhém stupni společně začali také hudebně tvořit. Během následujících let spolu hráli v různých kapelách, kde nejzásadnější byla asi skupina Final Vision (jazz-rock fusion). To už Jiří přesedlal dávno na elektrickou kytaru a úplně ho pohltila rocková a jazzová hudba v nejrůznějších fúzích. Mezi svoje nejoblíbenější interprety a skupiny řadí Tribal Tech, Greg Howe, Chick Corea Electric Band a další.

Postupem času začal účinkovat i v kapelách jiných hudebních žánrů (Bug & Dub, Michael Foret) a různých krátkodobých projektech. Postupně se mu tak otevřela široká náruč hudby, aniž by byl nějak svázán konkrétním hudebním stylem nebo zařazením. Po střední škole začal Jiří Kynčl kromě hudební tvorby také na kytaru vyučovat.

Mezi jeho zajímavé počiny v kulturní oblasti patří také hudební portál NaNastroj.cz, který je zaměřen na výuku kytary online. Jde o velmi rozsáhlou kytarovou školu, která je volně přístupná široké veřejnosti.

Současně se Jiří věnuje zejména kapele Malý Ryby (Pop/Rock), kde je autorem velké části písní. V jeho tvorbě jsou pro něj nejdůležitější silné melodické linky, které u posluchačů vzbuzují hluboké emoce a dokážou se s nimi ztotožnit.

Vybavení:
Fender Stratocaster American Delux
Engl Screamer 50

Added: 23.03.2015, martin