singer

Lucie Vondráčková

Birth: 08.03.1980, Praha, Czech RepublicLucie Vondráčková
Buď správcem tohoto profilu


Lucie Plekancová Vondráčková, rozená Lucie Vondráčková, (* 8. března 1980 Praha) je česká zpěvačka, herečka a dabérka.

Pochází z muzikantské rodiny, její otec Jiří Vondráček je známý herec, zpěvák, matka Hana Sorrosová je textařka, teta Helena Vondráčková zpěvačka české pop music. Lucie coby zpěvačka vydala více jak deset alb, která získala ocenění Zlatá nebo i Platinová deska za jejich prodej. V anketě Český slavík se od roku 2007 umísťuje v první trojici interpretek, přičemž v letech 2008 - 2013 je vždy na druhém místě.
Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a úspěšně zakončila i studium kulturologie na Filozofické fakultě UK diplomovou prací „Tradice české pohádky v československé kinematografii“ (Mgr., 2005). Titul doktor filozofie získala obhajobou práce „Pohádky v československé kinematografii“ (PhDr., 2006).

Dne 17. června 2011 se v kapli svaté Kláry nad vinicí v Troji v areálu Botanické zahrady vdala za hokejistu Tomáše Plekance a rozšířila své příjmení dle příjmení manžela na Lucie Plekancová Vondráčková. Dne 4. prosince 2011 se novomanželům v kanadském Montrealu narodil syn Matyáš.

Poprvé se před kamerou objevila ve svých devíti letech, kdy hrála v seriálu Ludvíka Ráži Území bílých králů, později v seriálu Václava Vorlíčka Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.
V roce 1992 se stala moderátorkou pořadu pro děti a mládež Marmeláda a o rok později vydala své první stejnojmenné album Marmeláda.
Hrála ve třech filmech režiséra Juraje Jakubiska – Nejasná zpráva o konci světa, Bathory (v obou filmech se její postava jmenovala Lucie) a Post coitum, dále pak ve filmu Labyrint Posledním filmem jsou zatím Babovřesky, komedie Zdeňka Trošky. Je obsazována i do zahraničních filmů, například komedii Last Holidays a dokumentu Joan of Arc.
Zlomovým rokem v její herecké kariéře se stal rok 1992, kdy dostala malou roli v Národním divadle ve hře Saténový střevíček s Libuší Šafránkovou. V Divadle Rokoko ztvárnila během osmi let např.: Shakespearovu Julii, Aňu ve Višňovém sadu, Johanku z Arku ve Skřivánkovi, Mary Warrenovou v Čarodějkách ze Salemu, Alici ve hře Na dotek a další. V divadelním spolku Kašpar hrála trojroli Anny, královny Markéty a písaře v Richardu III. V muzikálu Excalibur ztělesňovala Morganu. Její muzikálovou rolí byla například i Hanka ve Starcích na chmelu (Divadlo Milénium) nebo Karin v muzikálu Touha - (Divadlo Kalich)
Věnuje se dabingu.
Věnuje se i práci v rozhlase (Polepšovna na konci vesmíru, Hra snů, Bouřka, O Rubáškovi). Za práci v rozhlase získala ocenění Neviditelný herec 2011.
V letech 2009, 2010 a 2012 zvítězila v divácké anketě TýTý v kategorii zpěvačka.

Added: 12.02.2014, martin