singer | Musician

Hana Robinson

Birth: Czech RepublicHana Robinson
Buď správcem tohoto profilu


Narodila jsem se v Brně, kde jsem prožila krásných devatenáct let svého života. Když mi bylo pět let, utrpěla jsem při lyžování vážný úraz. Po zdlouhavé hospitalizaci jsem měla veliké přání dostat pejska nebo klavír. A od té doby je klavír mým nejvěrnějším přítelem.

Po studiu na gymnáziu a prvním ročníku Masarykovy univerzity jsem odešla na léto za svým bratrem Pavlem, který studoval ve Washingtonu. Netušila jsem, že ve Spojených státech zůstanu a prožiji tam vzrušujících pět let. Během našeho pobytu v Západní hemisféře jsme společně procestovali Ameriku Severní, Střední i Jižní.

Studovala jsem nejprve ve Washingtonu a v New Yorku, odkud jsem se dostala na světově proslulou hudební instituci Berklee College of Music v Bostonu. Právě tam se prohloubila má láska k jazzu, skladbě i zpěvu.

V roce 2008 si textař Michal Horáček poslechl mou hudbu a dal mi velký prostor jak pro skladbu, tak pro hru na piano a zpěv na svém albu Ohrožený druh, které později získalo ocenění Desku roku a Anděl.

V současné době koncertuji především ve svém pop jazzovém triu Hana Robinson Trio. Představujeme mou sólovou desku Brouk v hlavě.

Added: 15.09.2016, martin