singer

Michael Foret

Birth: 20.09.1986, Prostějov, Czech RepublicMichael Foret
Buď správcem tohoto profilu


Michael Foret (* 20. září 1986 Prostějov) je český zpěvák, skladatel, textař a herec. V roce 2005 se v 2. ročníku hudební soutěže Česko hledá SuperStar probojoval do finále na 6. místo. Na základě toho vydal v roce 2006 s Ondřejem Soukupem produkované debutové album Forte.

Objevil se v hlavních rolích předních českých muzikálů, např. v nejúspěšnějším hit-muzikálu Děti ráje (2009-2014), dále v muzikálu Les Miserables- Bídníci (2012-2014). Od prosince 2014 bude účinkovat v hlavní roli "Sky" v nové české inscenaci světového muzikálu Mamma Mia!

Má vydaná dvě sólová alba, nyní pracuje na třetím.

Vystudoval Vysokou školu ekonomie a managementu obor Komunikace a lidské zdroje v Praze, dále 3 roky Konzervatoř Jaroslava Ježka a Anglo-německou střední obchodní akademii v Praze.

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do 15 let se aktivně věnoval sportu na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis a volejbal. Ve 13 letech navštívil svůj první koncert v Praze - The Cranberries a od té doby hraje na kytaru, píše vlastní písně a zpívá. Na střední škole vystupoval na různých kulturních akcích a soutěžích.

V 18 letech se zúčastnil druhého ročníku televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z téměř 9 000 přihlášených probojoval do finále na 6. místo. Získal smlouvu s hudebním vydavatelstvím Sony BMG a 18. dubna 2006 vydává Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku Forte. Po mediální bublině kolem SuperStar se Michael odebral do ústraní, začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a založil kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadla a Michael posléze začal spolupracovat na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce Uvnitř. Toto album vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání.

Michael Foret s úspěchem účinkuje i v muzikálech. Představoval jednu z hlavních rolí "Mickeyeho" v nejúspěšnějším českém hit-muzikálu Děti ráje, jehož premiéra proběhla 14. listopadu 2009 a do roku 2014 muzikál stihl odehrát necelých 500 repríz. Uvedení muzikálu proběhlo v Praze i v Bratislavě. Dále jsme ho mohli od jara 2012 také vídat v divadle Goja Music Hall v Praze jako „Enjolrase“, hrdinského vůdce revolucionářů, v nové české inscenaci jednoho z nejslavnějších světových muzikálů Les Miserables-Bídníci.

Nyní se Michael připravuje na svou novou roli v dalším světovém muzikálu, jehož premiéra proběhne v prosinci 2014 v pražském Kongresovém centru. S živým orchestrem, velkolepou scénou a těmi největšími hity legendární skupiny ABBA se objeví jako hlavní představitel "Sky" v české verzi nejúspěšnějšího hit-muzikálu na světě- Mamma Mia!

Kromě hudebních zkušeností se Michael věnuje i herectví. V roce 2006 se objevil v teenagerovském filmu Experti, kde nazpíval i titulní píseň Expert a v roce 2012 proběhla premiéra úspěšného retro filmu Probudím se včera režiséra Miloslava Šmídmajera.

V současnosti připravuje své třetí, rovněž z velké části autorské album, jehož pilotním singlem je píseň "HRA".

Added: 20.09.2016, Marek

Facebook


Similar artists

stage
Hex
stage
On fire
stage
Bystrík
stage
Ivan Tásler