singer | Musician

Hana HolišováBirth: 06.08.1980, Brno, Czech RepublicHana Holišová

Správce tohoto profilu
rajo101


V pražském Hudebním divadle Karlín nastudovala roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně, za kterou byla nominována na cenu Thálie 2004. Inscenace se hraje již více než 10 let.


Aleš Slanina a Hana Holišová v muzikálu Funny Girl
Koncem roku 2005 nastoupila do stálého angažmá v Městském divadle Brno, kde ztvárnila množství rolí v muzikálech jako např. Jesus Christ Superstar, Čarodějky z Eastwicku, Evita[5], Pokrevní bratři, Bídníci, Papežka, Kočky, Funny girl a další. Na činoherní scéně MdB např. inscenace Equus[6], Becket aneb čest Boží[7], Dokonalá svatba, Škola základ života, Podivný případ se psem[8] a další.

Brněnským angažmá návštěvníci pražských divadelních scén o její působení nepřišli. Hostovala v pražské Státní opeře v lyrikálu M. Horáčka a P. Hapky Kudykam, v hlavní ženské roli Martiny a aktuálně hraje jednu z hlavních rolí muzikálu Mamma Mia! uváděném v Kongresovém centru v Praze.

Do širšího povědomí veřejnosti se dostala díky roli zdravotní sestřičky Anny Peškové v seriálu Velmi křehké vztahy. Zahrála si v původním českém filmu Vladimíra Drhy Anglické jahody, účinkovala také v TV seriálu 3+1 s Miroslavem Donutilem, v TV filmu Vladimíra Michálka - Milenka Mrtvého (jedna z povídek cyklu Okno do hřbitova) a také v jednom z dílů série Soukromých pastí (Nezabiješ, v režii Jiřího Věrčáka). Televizní diváci ji také mohli vidět ve filmu Užij si se psem, v režii Filipa Renče. Aktuálně účinkuje v televizním seriálu TV Nova – Ulice, kde ztvárňuje roli Veroniky Maléřové.

V roce 2016 se zúčastnila první řady hudebně - zábavné show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. V deseti kolech postupně ztvárnila tyto zpěváky / herce – Édith Piaf, Beyoncé Knowles, Katy Perry, Michael Jackson, Hana Zagorová, MC Hammer, Shania Twain, Aretha Franklin, Catherin Zeta-Jones a John Travolta. Na konci soutěže se stala její celkovou vítězkou.

Třikrát získala ocenění „nejoblíbenější herečka“ v divácké anketě Křídla (Městské divadlo Brno). Za její zatím největší úspěch se dá ale považovat získání Ceny Thálie, které každoročně uděluje Herecké asociace. Tu získala v březnu 2013 za roli Papežky Jany v muzikálu Papežka, uváděném v Městském divadle Brno. Za zmínku stojí také její pěvecké účinkování s orchestry Cool Time Band, Jazz side Band (nyní B-side Band) a také s Orchestrem Gustava Broma.
2016-10-04, rajo101

Facebook


Similar artists

stage
Andrew May
stage
Leon
stage
Karol Duchoň
stage
Žanet.