singer

Jitka Charvátová

Birth: 10.04.1975, České Budějovice, Czech RepublicJitka Charvátová
Buď správcem tohoto profilu


Jitka Charvátová (* 10. dubna 1975), známá pod uměleckým pseudonymem jako JI, je česká zpěvačka a skladatelka.

JI se narodila v Českých Budějovicích. Její otec ji přivedl ke hře na klavír a zpěvu. Vystudovala gymnázium v Českých Budějovicích. Po maturitě začala pracovat na druhé tuzemské komerční rádiové stanici – Radiu Faktor. Působila zde celkem dvanáct let. Natočila společně s Dušanem Vozárym jeho sólovku "Déva", jejich spolupráce následně přerostla do projektu Fiction, kde zpívala společně s Mejlou Hlavsou. V rámci Fiction vydala v rozmezí let 1994–1996 tři alba. Poté se věnovala vlastní autorské tvorbě. Od roku 2003 působila v sestavě Skyline, s kteou natočila opět tři desky. Po odchodu z kapely se v roce 2008 rozhodla vydat se na sólovou dráhu. V roce 2010 vydává debut "Feed My Lion", který produkoval Armin Effenberger z Cartonnage. Kromě zpívání se charismatická Jitka Charvátová stále věnuje moderování, divadlu i grafické a designové tvorbě.

V prosinci 2009 vydala debutový singl "Real Life".

19. prosince 2009 pokřtila JI desku "Feed My Lion" v La Fabrice společně se skupinou Cartonnage. Její první deska vychází 11. ledna 2010.

V dubnu byl představen videoklip ke skladbě "Real Life", který je inspirován sci-fi Barbarella ze 70. let. Další singl "Smile" byl poslán do rádií v červenci. Remixová verze skladby "Deep Connection" zazněla ve slovenském filmu "Nesmrteĺní: Projekt Alfa"

Na jaře 2012 Jitka ohlásila název druhé desky, na které intenzivně pracuje. Bude se jmenovat podle archanděla "Ariel".

Added: 05.10.2016, martin