singer

Martin Chobot

Birth: Czech RepublicMartin Chobot
Zdroj: Wisemusic, s.r.o.


Buď správcem tohoto profilu


Martin Chobot se narodil 3. března 1989 v Praze a vyrůstal s rodiči Zdeňkem a Evou a starším bratrem Františkem v Dobřichovicích. Jako dítě hrál na housle, a když mu bylo dvanáct, začal s akustickou kytarou. První akordy mu ukázal jeho soused Ivan Mládek. V roce 2004 nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze na obor elektrická kytara. Po maturitě v roce 2009 nastoupil současně na VŠE a do kapely Ewy Farné, na vysoké škole vydržel rok, a poté se věnoval už jen muzice.

V roce 2014 spolu se svým kamarádem z dětství Filipem Sázavským založili kapelu eFeM a vydali debutové album “Kolem nás”. S korekturou textů jim pomáhal Vít Sázavský, který mimo jiné spolupracoval na desce "Divné století" Jaromíra Nohavici.

Později se eFeM přejmenovali na Málem Králem a vydali pár dalších písní.

Martin s Filipem od té doby tvoří autorskou dvojici Sázavský&Chobot, se kterou tvořili pro Ewu Farnou singly jako Leporelo, Na ostří nože nebo Vánoce na míru.

Působení v kapele mu změnilo život, mimo získání cenných zkušeností, poznal také životní partnerku. V roce 2017 si Ewu vzal za manželku, mají spolu dvě děti.

Po 12ti letech z kapely odešel a začal pracovat na svých autorských písních. Celý proces tvoření desky byl pro něj jakousi terapii. Snaží se pochopit sám sebe, přijmout svojí minulost a s ní přijmout i sebe. Vyrovnává se s různými životními strastmi, pomíjivostí ale zároveň hledá naději a dobro na konci každého příběhu.

Desku, která vychází 25 listopadu 2022 pojmenoval " Pootevřené dveře".

Added: 21.12.2016, Marek