singer

Ina Urbanová

Jiřina Urbanová

Birth: Praha, Czech RepublicIna Urbanová
Buď správcem tohoto profilu


Její hudební začátky se datují do poloviny 80.let kdy jí umožnilo okusit příchuť šoubyznysu účinkování v popovém seskupení SATURN vedené Pavlem Skalickým, které skončilo vydáním LP „Saturn“.

Mezi profesionální zpěvačky ji etablovalo až působení v Tanečním orchestru Českého rozhlasu (TOČR) Felixe Slováčka. Během účinkování u F.Slováčka vyhrála s písní „Nebudeš sám“ soutěž Čtyřlístek a s písní „Letní lásky holčičí“ i polské Sopoty. Následovalo roční hostování u Dalibora Jandy, po kterém se už začalo projevovat její stále rockovější hudební cítění, které ji přivedlo ke kapele Unisono, ze které se později zformovala Inina první sólová doprovodná kapela RING, se kterou v roce 1991 vydává u Popronu CD „Karlín“. Před vydáním 2.dlouhohrající desky se Ring rozpadá. Po dlouhém hledání a zkoušení muzikantů Ina konečně nachází svého vysněného kytaristu. Stal se jím Norbi Kovács, se kterým Ina zakládá skupinu I.N.A. a natáčejí spolu promosingl, který produkuje David Koller. Současně vzniká v Pyramidě na pražském Výstavišti i muzikál HAIR, ve kterém Ina ztvárnila roli Lindy. Právě na zvukové zkoušce muzikálu HAIR se s Inou propadlo pódium, následkem čehož byla dvojitá zlomenina pánve a téměř rok na nemocničním lůžku. Tím pádem nedošlo ani k dotočení desky. Po uzdravení se začala Ina pomalu, ale jistě, vracet ke zpívání.

Ina Účinkuje v koncertní verzi muzikálu HAIR, jako hosta je možné ji zaslechnout mj. na CD Harlejova kometa skupiny HARLEJ, vypomáhala svému bratrovi Jiřímu Urbanovi (ARAKAIN) na projektu KAIN, skupinám Lokomotiva, ŠKWOR, je ke slyšení na CD Legendy 2 Aleše Brichty a Pavly Kapitánové...

Od dubna 2005 působí v muzikálu Daniela Landy TAJEMSTVÍ v divadle Kalich. V únoru 2006 dává dokupy svoji novou kapelu INA HANY BANY se kterou už druhým rokem brázdí česká a moravská vesměs festivalová pódia.

Současně je Inu je možno vidět i jako Tinu Turner při vystoupeních (T)INA TURNER revivalu či jako Suzi Quatro revival. V roce 2007 pokračuje její spolupráce s Danielem a Mirjam Landovými, tentokrát ve filmu KVASKA, kde si Ina odbyla svoji filmovou premiéru. V březnu 2008 se začíná znovu hrát muzikál Tajemství.
Autor:inaurbanov

Added: 17.04.2017, martin