singer

Beata Hlavenková

Birth: 02.02.1978, Vendryně, Czech RepublicBeata Hlavenková
Zdroj: SMART Communication s.r.o.


Buď správcem tohoto profilu


Beata Hlavenková (* 2. února 1978 Vendryně) je česká skladatelka, zpívající klavíristka, aranžérka a producentka. Působí také jako hudební pedagog. Vyučovala kompozici na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V současné době vyučuje na New York University v Praze.

Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. V roce 2004 dokončila studia na univerzitě na Berklee College of Music v Massachusetts v oboru kompozice, jazzová kompozice a aranžování. Spolu se svým manželem, kytaristou a skladatelem Patrikem Hlavenkou se podílela na projektu S’aight. V roce 2004 nahrála stejnojmenné album spolu s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, bubeníkem Danielem Šoltisem a saxofonistou Rostislavem Frašem.

V roce 2006 byla také součástí tria Jaromíra Honzáka Face of the Bace. Na bicí v tomto triu hrál Roman Vícha. Od roku 2005 spolupracovala s Lenkou Dusilovou.Tato spolupráce vyústila ve velmi originální projekt Eternal Seekers, na kterém se podílela autorsky, hráčsky i aranžérsky. Zvuk stejnojmenné desky tu ovlivnil také klarinetový kvartet Clarinet Factory. Hraje také na dvou deskách Věry Martinové, se kterou odjela v roce 2006 turné. Kromě výše jmenovaných spolupracovala i s dalšími hudebníky, například s Yvonne Sanchez, Katkou Šarkozi, Ondřejem Konrádem, Vertigo Quintetem, Davidem Dorůžkou, Benediktou, Toxique, Triny, Leonou Prokopcovou, Ondřejem Rumlem, Davidem Kollerem a dalšími.

Působí také jako hudební pedagog. Vyučovala kompozici na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V současné době vyučuje na New York University v Praze. Se svým mužem také připravila osnovy pro první české vysokoškolské studium jazzové hudby v Česku, které bylo otevřeno na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Je autorkou liturgie, která vyšla roku 2005 v Evangelickém kancionálu pro luterské církve ve Slezsku. S manželem Patrikem Hlavenkou má dva syny.

V roce 2009 jí u hudebního vydavatelství Animal Music vyšla deska Joy for Joel, která se natáčela ve Spojených státech amerických. Na desce hraje s trumpetistkou Ingrid Jensen a saxofonistou Richem Perry. V roce 2013 vydala album Theodoros oceněné Andělem v kategorii Jazz & blues, v roce 2016 vydala album Scintilla nominované na cenu Anděl a v roce 2017 vydala album Bethlehem nominované také na cenu Anděl. Cena Tais Awards/Harvest Prize 2014 za album Theodoros a v kategorii Song I. vítězství za píseň Archív dní. Nominace v mezinárodních cenách 10th Tais Awards 2017 za album Scintilla v kategorii Overseas Countries a Album II.

Added: 23.01.2019, martin