singer

Barbora Piešová

Birth: Poruba, SlovakiaBarbora Piešová
Zdroj: Warner Music Czech Republic s.r.o.


Správce tohoto profilu
bara23


Barbora Piešová (* Poruba) je slovenská zpěvačka a vítězka šesté řady televizní soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Vyrůstala jako nejmladší ze čtyř sester v obci Poruba nedaleko Prievidze.[4] Ke zpěvu se dostala díky sestře Lence, která se v roce 2010 účastnila první řady soutěže Česko Slovensko má talent, v níž se probojovala až do finále.[5]

V roce 2019 ukončila maturitou studium na Spojené střední škole v Novákoch v oboru biotechnologie a farmakologie. Při studiu školy pracovala jako obsluha v pizzerii a jako prodavačka v prodejně s hrnečky. Po maturitě se zaměstnala ve firmě Slovaktual v Prievidzi jako svářečka plastových oken.

Před účastí v SuperStar získala značný úspěch v různých regionálních pěveckých soutěžích.

V roce 2017 se stala laureátkou soutěže My Popstar Talentmania[7] a získala možnost nahrát promo CD v nahrávacím studiu.

V témže roce se zúčastnila soutěže Novácký talent, kde získala první místo ve Zlatém pásmu, a soutěže Kremnické laso, kde se umístila znovu první v kategorii sólo zpěv a zároveň získala ocenění za nejlepší vokální výkon.

V následujícím roce v soutěži Křišťálová váza získala první místo a cenu diváků. V soutěži Zemplín Pop Michalovce se stala laureátkou soutěže. Zároveň se jí podařilo v soutěži Novácký talent zopakovat úspěch z předchozího roku a opět se umístila na prvním místě.[4][8]

V únoru 2020 na portálu YouTube zveřejnila singl Anjeli doplněn videoklipem, pro který složila hudbu i text. Skladba, kterou nazpívala společně se sestrou Lenkou Piešovou získala více než 400 tisíc zhlédnutí. Na YouTube zveřejnila taky vlastní skladbu Zmysel a cover verzi písně Next to Me od Imagine Dragons, která za méně než měsíc překročila hranici 700 tisíc zhlédnutí.

Piešová porotu očarovala už na castingu, na němž zazpívala píseň Next to me od skupiny Imagine Dragons. Dostala se až do Superfinále, ve kterém získala 32,5 %, a porazila tak ostatní čtyři Superfinalisty (Dianu Kovaľovou, Martina Schreinera, Dominiku Lukešovou a Giovanniho Ricciho).

Added: 09.09.2020, martin