singer

Badfocus

Prokop Korb

Birth: Czech RepublicBadfocus
Buď správcem tohoto profilu


Za názvem badfocus stojí pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb. Jeho hudba představuje zvukově bohatý, intimní zážitek a snahu neustále rozšiřovat svůj vlastní hudební jazyk.

svůj mladý věk badfocus ztělesňuje opravdového tvůrčího ducha, hladového po nových zvukových spektrech, beatech a melodiích. Přestože jeho hudební kořeny tvoří zejména jazz, byl silně ovlivněn mnoha žánry, od klasické hudby přes elektroniku, hip-hop až po indie-pop, které ve své tvorbě kombinuje. V každé písni tak vytváří zcela jedinečný svět, oproštěný od žánrových konvencí a tradičních postupů. Zásadním pojítkem všech skladeb je především emocionální dopad na posluchače. Protože se často vypořádává s nespavostí, jsou to právě noci, kdy se badfocus nejčastěji noří do tvůrčího procesu a promítá tak osobní zkušenosti, snění a rysy vnějšího světa do svých skladeb.

Při poslechu jeho písní můžete slyšet paralely s projekty a umělci jako například Nils Frahm, Ólafur Arnalds nebo Bonobo, ale bezpochyby rozeznáte originální zvuk, který krystalizuje s každým dalším vydaným materiálem.

začátku působení na jaře 2020 stihl vydat své první EP s názvem ep1, debutovou desku wallflower a dvě série intimních EP emerged, vol. I a vol. II. V roce 2021 navíc vydal svůj první soundtrack k debutovému tanečnímu filmu Laterny magiky, jednoho se souborů Národního divadla, s názvem new normal, jehož ústřední píseň složil společně s Amélií Siba. Řada skladeb z těchto nahrávek sklidila úspěch nejen ve vysílání pražského Radia 1, ale nasadilo je také například bratislavské Rádio FM.

Samotná tvorba a zpracování jeho nahrávek připomíná přístupy bauhauské školy, zejména kvůli promítnutí řemeslného přístupu v celkové tvorbě. „Produkce mé hudby se z velké části prolíná s mixem a masterem, což vede k tomu, že zvukové prvky, které běžně nejsou zas tak podstatné v celku, jsou v mých skladbách naopak klíčové pro celkovou kompozici“ dodává badfocus, který například zároveň stojí za svojí světelnou show. Jedná se proto o DIY projekt v té nejčistější formě.

Badfocus má za sebou navíc úspěšnou koncertní sezónu, během níž vystoupil například na pražském festivalu United Islands, píseckém Cool v Plotě, ale také na maďarském showcase festivalu BUSH nebo měl možnost odvysílat svůj koncert v rámci online ročníku řeckého showcase festivalu Athens Music Week.

Jeho věk, odhodlání, nekonvenčnost a multižánrovost nepochybně předznamenává zajímavou kariéru, kterou má badfocus před sebou.

Added: 12.03.2023, martin