Musician

Jan BřezinaBirth: 1992, Czech RepublicJan Březina

Správce tohoto profilu
rajo101


Hned na začátek je nutné říct, že tento člověk je páteří naší skupiny. Původně nejspíš neměl v plánu stát se profesionálním muzikantem, takže proto i momentálně studuje na univerzitě a do několika let z něj bude jistě skvělý právník. Jenže umění se dědí a Honzova rodina má k umění skutečně velmi blízko, neboť z matčiny strany je Honza pokrevně spřízněn se slavným artistickým rodem Berousků. Každopádně by tohoto člověka byla obrovská škoda – hudební svět takové umělce akutně potřebuje, protože neexistuje mnoho podobných talentovaných dříčů, jakým Honza je.
Ani on ovšem není bez nutné hudební minulosti – s akordeonem se začal poprvé seznamovat na základní umělecké škole , na kterou začal chodit již od 5 let (1997-2010). Jako jeden z mála zde byl 11 standartních roků + 2 přípravné ročníky. Už tady bylo jasné, že jeho talent má budoucnost. Ve svých deseti letech získal svou první cenu v rámci národní soutěže ve hře na akordeon, které se později opětovně účastnil a sbíral své první úspěchy a zkušenosti na celostátní úrovni. Vedle těchto individuálních úspěchů rovněž úspěšně soutěžil v rámci několika orchestrů a souborů, ze kterých stojí za zmínku například účinkování v Pražském akordeonovém orchestru (PRAKO). Během těchto let se také zúčastnil mnoha hudebních festivalů, a to i na mezinárodní úrovni.

Honza je nejmladším členem skupiny Gipsy.cz. Na svůj věk toho „proakordeonoval“ poměrně dost. Nyní aktivně hraje i na akustickou kytaru, nástroje na koncertech střídá, což je velkou výhodou.
Je pro nás čest mít takového muzikanta - dříče v kapele, protože to byl přesně chybějící článek
2014-05-21, rajo101