Nemáme se vůbec špatně!, vzkazují Top Dream Companynovinka

Oslavte 12. narozeniny TDC na koncertě v JazzDocku
Česká funková formace Top Dream Company slaví dvanácté narozeniny novým singlem. Bohužel stejně jako mnozí další občané republiky není příliš spokojena s vývojem české společnosti v posledních letech, a proto se rozhodla reagovat písní Xenofobní stát. Novinka i starší tvorba z desek Double Gig a Keep on Movin' zazní na výročním koncertě ve čtvrtek 27. října v pražském klubu Jazz Dock.
„Byli bychom moc rádi, kdybychom se jako společnost opravdu zamysleli a přiznali si, že se nemáme opravdu tak špatně. Často slyším, jak jsou lidé zpruzení, stěžují si, nadávají a někdy dokonce říkají, že dřív jsme se měli lépe,“ říká kapelník Top Dream Company Petr „Harmy“ Harmáček a pokračuje: „Tak to ale není. Neříkám, že vše je dokonalé a úplně všichni žijí skvěle. Obecně se ale máme lépe než naprostá většina světa. To bychom si měli uvědomit a začít na svět nahlížet pozitivněji.“
Singl Xenofobní stát (Xstát) symbolizuje jakýsi nadhled, důraz na jednání v klidu a rozvahou na místo pod tlakem. „Obáváme se, že tu nebezpečně klíčí vlna populismu a přikrmuje se u lidí mnohdy zbytečný strach u lidí, díky kterému jsme jako národ manipulováni. Vraťme se raději k morálním a kulturním hodnotám, které jsou nám Čechům, jakožto Evropanům vlastní,“ vzkazuje Petr Harmáček.
V záměrně provokativním videoklipu účinkují společně všichni tři čeští prezidenti a východní oblíbenec posledních dvou Vladimír Putin. Diváci tak mají ojedinělou příležitost vidět všechny tyto osobnosti najednou a navíc, jak sdílí jednotný názor. K tomu jim dopomáhá ozdravný funk.
Písnička Xenofobní stát vznikla pod taktovkou Petra "Harmyho" Harmáčka. O natočení a střih se zasloužil Adam Koller.
Kapela Top Dream Company oslaví své dvanácté narozeniny koncertem v Jazz Docku na Smíchově. Cena vstupenky je 200 Kč. Start koncertu je ve 21.00 hod.
https://www.facebook.com/events/538955399627883/.


Added: 27.10.2016, Marek

Related photos