SKUPINA OCEÁN VYDÁVÁ ALBUM VE SMÍRU NA VINYLU A VYRÁŽÍ NA TURNÉnovinka

Oceán si k nastávajícímu jarnímu turné udělal radost a vydal svoje loňské album Ve smíru v limitované edici na vinylu. Podporuje ho klip k dalšími singlu, V peřinách.

Skupina Oceán vloni vydala po 25 letech novinkové album Ve smíru. Bylo skvěle přijato, a že písně fungují i naživo, si čtveřice Jitka Charvátová (zpěv), Petr Kučera (klávesy), Jan Vozáry (bicí) a Petr Hons (kytara, basa) potvrdila na pódiích. Nyní na loňské koncerty navazuje jarní turné Ve smíru 2017.

Ze zmiňovaného alba již byly představeny singly Dante, Bludný Holanďan a Půlměsíc, ke kterým kapela natočila i velmi zajímavé klipy. Další v pořadí zveřejnila před pár dny. Vybrala si píseň V peřinách.

“Klip jsme točili na chalupě výtvarníka Jana C. Löbla, který je i autorem koncepce klipu. Natáčela jsem jako první, takže se zrovna na mě nastavovala kamera. Dvě hodiny jsem musela ležet na stole, ve tmě, sama, pokrytá s mechem a lezlo po mě všechno možný zvířectvo - brouci, mušky, píďalky... Nebyl to úplně příjemný zážitek a skončil noční nevolností. Tyto záběry naštěstí v klipu nejsou,“ dodává dnes již s úsměvem zpěvačka Jitka.

Oceán se v dubnu vydá na další část úspěšného turné Ve smíru, které bude s krátkými pauzami vyhrazenými pro psaní nových písní trvat až do konce roku. Hned na začátku čeká Oceán například dvojice koncertů s německým projektem M.I.N.E, za kterým stojí Marcus Meyn, vůdčí osobnost legendárních Camouflage. Dvojkoncert obou kapel se uskuteční 14. dubna v Bratislavě (Ateliér Babylon), o den později (15. dubna) v pražském klubu Rock Café.

Dodejme, že vinyl se dostane jak do klasického prodeje, tak si ho fanoušci mohou objednat na oficiálním webu kapely (www.jistage.com), odkud ho získají ručně očíslovaný a podepsaný všemi členy kapely.

Zde se můžete na klip V peřinách podívat:
Added: 21.03.2017, Marek

Related photos

foto