UNIKÁTNÍ JÍZDA: BRATŘI EBENOVÉ A ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVAnovinka

JEDINEČNÝ DVOJKONCERT NA SAMOTNÉM KONCI PRÁZDNIN V ČESKÉM KRUMLOVĚ

neděle 03.09.2017, 19:30 hod., Zámecká jízdárna, Český Krumlov

Bratři Ebenové se vracejí do Českého Krumlova po dvou letech. Servírovat budou přesně to, čím jsou proslavení: sofistikovaný folk-rock s vybroušenými texty, které přetékají krásnými slovními hříčkami.

Pódium Jízdárny s nimi bude v jedinečné symbióze sdílet Robert Křesťan & Druhá tráva, známá bluegrassová skupina, kterou založili v roce 1991 textař, zpěvák a kytarista Robert Křesťan a banjista Luboš Malina.
Po samostatných vystoupeních obou skupin se můžeme těšit na společné finále všech hudebníků na jednom pódiu.

Bratři Ebenové, synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka, vlastně do žádného hudebního proudu nepatří. Spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu vytváří ojedinělý ebenovskýsound, obohacený dalšími nástroji. Již koncem sedmdesátých let, kdy Ebeni vstupovali na scénu, se v jejich hudbě proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru.

Robert Křesťan (* 16. září 1958, Počátky, okres Pelhřimov) je český zpěvák, mandolinista, skladatel a překladatel. Hrával v bluegrassových skupinách Trapeři a Poutníci a v současné době hraje v bluegrassové skupině Druhá tráva s Lubošem Malinou. Často bývá hostem na řadě významných koncertů.

Přijďte si vychutnat neopakovatelný večer naplněný souzněním skvělé hudby s osobitou poetikou textů obou hlavních představitelů. Zažijte jeden z vrcholů hudebního léta v Českém Krumlově, zažijte unikátní jízdu!

Pořadatelem koncertu je Vlašský dvůr Český Krumlov s.r.o., partnerem koncertu je město Český Krumlov.


Added: 30.08.2017, martin

Related photos