KABÁT v kostce a na vinylunovinka 12.10.2017, martin

Alba skupiny Kabát Čert na koze jel, MegaHu, Go Satane Go a Dole v dole vycházejí na vinylu a v populárním formátu 4CD Original Albums Vol. 2.

Významná alba z diskografie skupiny Kabát se dočkala vydání na vinylu. Navazují tak na úspěch vydání 3LP Suma Sumárum. Album Čert na koze jel vyšlo v roce 1997 a obsahovalo třeba hity Wonder, Lady Lane a Všechno bude jako dřív. MegaHu vydal Kabát v roce 1999 a nahrál na něj např. veleúspěšného Bruce Willise nebo Šamana. Go satane go s peckami V pekle sudy válej, Na sever, Bum bum tequilla ad. se na scéně objevilo v roce 2000. Album Dole v dole má vročení 2003 a kromě stejnojmenného hitu ještě třeba Starou Lou a Kalamity Jane.

Kabát patří k nejoblíbenějším domácím skupinám. Je několikanásobným držitelem Českého slavíka, cen OSA, Anděl ad. a rekordmanem v návštěvnosti koncertů. Skupina vznikla v roce 1983, od roku 1990 hraje ve stejném složení: Josef Vojtek (zpěv), Milan Špalek (basová kytara), Tomáš Krulich (kytara), Radek Hurčík (bicí) a Ota Váňa (kytara).