Videoklip Jana Nedvěda k písni Nikdy se těší velkému úspěchu! Po dvou týdnech se blíží padesáti tisícům zhlédnutí a čísla každým dnem stoupají.novinka 31.10.2017, martin

Muzikant Jan Nedvěd má důvod k radosti. Klip, na kterém dělal početný tým lidí, překonal hranici čtyřiceti tisíc zhlédnutí a těší se velmi pozitivním reakcím. ,,Bál jsem se první české skladby, ale pozitivní ohlas je pro mě milé překvapení,” říká s nadšením umělec, který se svým singlem boduje především u mladých.

Nedvěd klip natáčel před pár týdny v Jizerských horách u přehrady Černá Nisa za velmi nepříznivých podmínek.Nejdříve se tým dostal do problémů kvůli bažině, do které zapadl, následně je trápila zima. ,,V jednu chvilku jsme vlastně zapadli s technikou do bažiny, takže od druhé poloviny měl celý štáb mokro v botech. Jediné komu to nevadilo byla herečka Tess Kratochvílová, která byla celé odpoledne bosa kvůli roli,” zavzpomínal kameraman Jakub Mahdal.

Trápení se ale vyplatilo. Klip boduje nejen na internetu, ale také v hudební televizi Óčko, kde je zařazen mezi žhavými novinkami.

Videoklip Honza vydal pod labelem Mad Baker Music, který kromě něj zastupuje i několik dalších talentovaných umělců, mezi nimiž je například Gabriela Heclová nebo Mariana Prachařová.

Jak vznikal klip Jana Nedvěda k písni Nikdy?

Zpěvák a skladatel Jan Nedvěd vydal 15. října klip k první autorské sólové písni, kterou nazval Nikdy. Její děj je o nešťastné lásce, a proto se umělec rozhodl vybrat trochu temnější lokace.

Natáčelo se v Jizerských horách u přehrady Černá Nisa v chladném podzimním počasí.

Režisér si tak mohl pohrát s fantazií a dát klipu trochu temnější nádech. ,,Měl jsem možnost režírovat videoklip a vizuál pro Jana Nedvěda a zde je pár momentů z celého projektu. Prvně jsme měli několik schůzek v rámci idei pro klip. Bylo vytvořeno několik vizuálů ale nakonec jsme se rozhodli pro poněkud ponurejší verzi.Temnou atmosférou jsme předem připravovali a nakonec jsme zvolili pro docílení starou půdu v Liberci a také velmi oblíbenou, ačkoliv málo známou lokaci Na Černé Nise,” uvedl Benjamin Buttler. který dal klipu život.

,,Vycházeli jsme především z dějové linky která se dělí na sen a realitu. Starý opuštěný byt, kde Jan žije co by umělec a malíř sám utápějíc se ve svých stavech marně vzpomenout si na dívku ze svých představ a malujíc denodeně obrazy dívky ze snu. Nakonec do pokoje v kráčí dívka která si prohlíží obrazy a spatří svou podobu v jednom z obrazů,” dodal.

Sám Honza si prý tvral na přirozených záběrech a snažil se celé natáčení zpříjemňovat humorem. ,,Na place byla orpavdu přátelská atmosféra,” uzavřel Buttler, který na spolupráci s tímto výjimečným umělcem jistě dlouho nezapomene.

A dobré vzpomínky si z místa odnesl i kameraman Jakub Mahdal, který veškeré představy režiséra přenesl na obrazovku.

,,Paradoxně nejtěžší bylo vymyslet, jak vytisknout obrazy, aby vypadaly jako ručně malované, ale myslím, že se to povedlo,” prozradil nám Mahdal s tím, že to nebyla jediná peripetie, která je během natáčecího dne potkala.

,,V jednu chvilku jsme vlastně zapadli s technikou do bažiny, takže od druhé poloviny měl celý štáb mokro v botech. Jediné komu to nevadilo byla herečka Tess Kratochvílová, která byla celé odpoledne bosa kvůli roli,” uzavřel se smíchem.


Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto