Slza vydává své druhé album Holomráz!novinka 04.11.2017, martin

Jedna z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších tuzemských kapel současnosti Slza vydala 3. listopadu druhou desku Holomráz. V den vydání proběhla autogramiáda v Bontonland - Megastore Praha na Václavském náměstí, která se následně přesune do dalších regionů. Hosty na křtu budou Celeste Buckingham (poprvé zazní naživo společný duet Na srdci) a herečka Anna Kadeřávková, jež ztvárnila ženskou roli v klipu Holomráz. Naživo celou desku fanoušci poprvé uslyší v rámci halového turné Holomráz Tour 2018, které odstartuje na jaře 2018.

Skladby na debutové desce Katarze reflektují pozitivní i negativní lidské emoce. Na druhém albu Holomráz Slza tuto myšlenku prohlubuje a posouvá na novou úroveň. Symbolem alba je kontrast žáru, jenž představuje pozitivní emoce, a mrazu, který představuje emoce negativní. Ústředním motivem a pojítkem všech skladeb je slogan „Ač holomráz je venku, žár je v nás“. V každé z deseti písní se odráží fakt, že každý z nás v životě zažívá nepříjemné momenty a situace. Důležitým poselstvím pozitivně laděného alba je však nenechat se jimi pohltit a užívat si okamžiky radosti a štěstí a čerpat z nich.
Ruku v ruce s hudbou a texty jde i image a grafika nového alba. V té Slza pracuje se třemi symboly znázorňujícími zmiňovaný slogan. Ze symbolů je následně složen výsledný obrazec na obalu alba. Jedná se o slzu, plamen (symbol žáru) a vločku (symbol mrazu).¨Za druhým albem opět stojí osvědčená dvojice Lukáš Bundil/Dalibor Cidlinský jr. O texty se stejně jako u multiplatinového debutového alba Katarze postaral Ondřej Ládek. „Opět jsme se snažili vytvořit vyrovnanou desku s deseti silnými písněmi. Z pohledu produkce a zvuku je pro nás velkou inspirací světová pop music, snažíme se ji však s ohledem na české texty a rychlou proměnlivost trendů uchopit po svém,“ doplňuje Petr Lexa a Lukáš Bundil myšlenky desky. První ochutnávka z desky Ani vody proud dosáhla přes dva miliony zhlédnutí na YouTube. U aktuálního singlu Holomráz, který kapela představila před několika týdny, počet zhlédnutí přesahuje milion, a stále roste.


HOLOMRÁZ – Track list

Chmýří pampelišek: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Noci beze ztrát: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Holomráz: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Největší z bourců: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Eskamotér: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Anestézie: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Na srdci: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek, Mirka Miškechová, host: Celeste Buckingham
Ani vody proud: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Lexaurin: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek
Smajlík: hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek


AUTOGRAMIÁDY 2017

3.11. 17:00 Bontonland Megastore ( Václavské náměstí 846/1 – Palác Koruna, Praha 110 00 )
4.11. 16:00 IGY Centrum (Pražská tř. 1247/24, České Budějovice 3, 370 04)
7.11. 17:00 OC Zlaté Jablko (nám. Míru 174, 760 01 Zlín)
8.11. 17:00 Galerie Šantovka (Polská 1, Olomouc, 779 00 )
12.11. 17:00 Aupark (Gočárova třída 1754/48a, Pražské Předměstí, Hradec Králové )
14.11. 17:00 Bontonland Velký Špalíček (Mečová 2, 602 00 Brno )
15.11. 17:00 Forum Nová Karolína (Jantarová 3344/4, 702 00, Ostrava 2 )

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportál. K dispozici je limitované množství vstupenek a 3 druhy vstupného: jdu sám (cena 390Kč), jdeme ve dvou (cena 700 Kč), jdeme ve čtyřech (cena 1200 Kč).


Related photos

fotofoto

Fotografie: Jindřich Kodíček