Skupina ELÁN představuje novou píseň Ľúbim ťa, první dárek ke svým padesátinámnovinka 30.04.2018, martin

ELÁN vstupuje do jubilejního roku s novou písní. Skladba Ľúbim ťa je zároveň předzvěstí nového studiového alba, které skupina vydá před svým narozeninovým turné na podzim.

Pro natočení novinky se ústřední trojice skupiny Jožo Ráž – Vašo Patejdl – Ján Baláž spojila s Pavlem Jursou, který je jakýmsi nehrajícím členem a spolupracoval s Elánem mj. i na tvorbě z minulého alba Živých nás nedostanú vydaného před čtyřmi lety. Zpěvák a kytarista Jožo Ráž píseň komentuje stručně: „Pieseň Ľúbim ťa je vyjadrením toho čo cítime. Ľúbim ťa!“Nejlepší oslavu narozenin si Elán samozřejmě představuje ve společnosti svých fanoušků. Padesátileté oslavy odstartuje v létě slovenskými open air koncerty, na které na podzim naváže stadionové turné ELÁN 50 let tour 2018. Zahrnuje haly ve velkých českých i slovenských městech a vyvrcholí 20. prosince v pražské O2 areně. Na koncerty už s sebou skupina poveze i nové studiové album, na kterém právě pilně pracuje.

Elán je nejúspěšnější česko-slovenskou rockovou skupinou, čtyřikrát po sobě, v letech 1984 až 1987 získal československého Zlatého slavíka v kategorii skupiny, osmkrát za sebou, v letech 1998 až 2005, vyhrál slovenského Zlatého slavíka, k tomu má Jožo Ráž dva Zlaté slavíky jako zpěvák za roky 2000 a 2001. Na jejich koncert v Praze na Letné 20. září 2003 přišlo 85.000 diváků. A v roce 2007 Elán vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku.