Juwana Jenkins ovládla publikum v Jazz Dockunovinka

Juwana Jenkins si na svém prvním veřejném sólovém koncertu publikum absolutně podmanila. Její vystoupení bylo plné energie, vášně a emocí. V rámci vystoupení exkluzivně veřejnosti představila svůj debutový singl Long Time a s tím zároveň i nový, její vůbec první, videoklip. Návštěvníci koncertu tak byli prvními diváky, kteří měli šanci videoklip k písni vidět. I přesto, že koncert začínal v pozdějších hodinách, než jsme zvyklí, pražský bar praskal ve švech a místem se nesl zpěvaččin velmi pronikavý hlas.Juwana Jenkins si svůj první koncert pořádně užila a všem přítomným předvedla velkolepou show. Zpěvačka zde zazpívala celý svůj nový repertoár, který se objeví na plánovaném EP na konci tohoto roku. Zazněla píseň "What love is", "Cover me" nebo "Thank you". Tyto písně jsou mnohem eklektičtější. Jde z toho poznat, že zpěvačka do svého bluesového portfolia dává o trochu více jazzu, hip-hopu a rocku i soulu. Tyto písně si tak užije i mladší publikum.

Její vystoupení mělo dvě části, z čehož na druhou půlku Juwana oblékla šaty od známého módního návrháře Osmanyho Laffity. Tyto černo-zlaté krátké šaty ji sám návrhář šil na míru. Juwana s publikem velmi komunikovala, chodila mezi lidi, a možná i proto byla atmosféra velmi příjemná. Největší ovace nastaly při uvedení nového videoklipu s písní Long Time. Reakce hostů překvapily i samotnou zpěvačku: „Bylo to velice příjemné, lidé tleskali
a nepřestávali, moc dojemné. A to je pro mě velkým potěšením a i odměnou. Je vidět, že jdu tím správným směrem, což je moc důležité,“ komentuje Juwana Jenkins reakce a nadšení publika z představení nového videoklipu, který se drží zahraničních trendů. Jedná se totiž o delší formát, který dává větší prostor k vyjádření umělce.

„Vím, je formát videoklipu je celkem nestandardní, ale za to velmi osobní. Vyjadřuje můj příběh, můj život i pohledy do zákulisí koncertů. Je to přesně to, co jsem chtěla a jak jsem si to představovala, když jsem psala text,“ dodává zpěvačka. Na hudbě spolupracovala s americkým producentem, skladatelem a kytaristou Stevem Walshem, který spolupracoval například i s Norah Jones a na místě doprovázel Juwanu na kytaru. Text k písni napsala Juwana za pár minut, ale videoklip čekal na svou finální podobu celkem půl roku.
Jelikož je Juwana Jenkins profesorka na vysoké škole UNYP, na koncert přišlo i spousta mladých lidí. „Miluju jí, je opravdu moc energická až šílená, samozřejmě v dobrém slova smyslu,“ okomentoval jí její bývalý student Tomáš.


Added: 07.06.2018, martin

Related photos