Křest a koncert punkové kapely Visací zámeknovinka 29.03.2015, Marek

Křest nového alba Punkového království se spojeným koncertem se odehrál v Praze tento čtvrtek. O této události nám napsal do redakce známy hudebník Ivan Čermák, který už odehrál spoustu koncertů v různých kapelách a zná se se spoustou hudebníků. Taky je členem big-beat-hard-rockové kapely Kyvadlo 77, kde nejenže hraje na baskytaru, ale také zpívá.

I přes to, že punk neposlouchám, tak mě koncert docela překvapil (příjemně). Jak jsem už psal, punkovou muziku moc neposlouchám a s Visáčema jsem se naposled viděl, když jsem hrál na Rock festu v Praze ještě za komančů. Je to parta, která je stále ve stejném složení - což je vidět málo kde a tak bylo pro mne zajímavé rozpomenout se na staré časy a poslechnout si jak jim to šlape v současnosti.

Už před sedmou večer bylo před Palácem Akropolis, kde se konal koncert a křest desky "Punkový království" plno. Ještě než koncert začal, tak si fandové u piva zpívali a předříkávali jejich texty. Vystoupení začalo před naprosto zaplněným sálem. Během první písničky ještě zvukař vše donastavil na mixu a rozjela se dvouhodinová strhující mašinérie písní, textů, humoru a opravdu maximálního nasazení všech členů kapely. Fandové se dočkali jak nových, tak starých songů, křtu nového alba a videoklipu. Jako celek to šlapalo kapele výborně za skvělé podpory zvukaře, který kromě tvrdého zvuku nastavil až neuvěřitelně dobře zpěv, kterému bylo skvěle rozumět. To vše rozpoutalo takovou vynikající atmosféru, že všichni jančili, zpívali, tančili a skákali.

Co dál napsat, koncert se skvěle vydařil. I po tolika letech co jsem je viděl, tak kapela hýří neuvěřitelnou energií, humorem, texty a stále stravitelným punk-rockem pro spoustu posluchačů.

Autor: Ivan Čermák