TEVE vydává svůj debutnovinka 08.10.2018, martin

Brněnský songwriter TEVE vydává u Červeného koně svou prvotinu pojmenovanou Ztracený boy.

Ztracený boy je logickým vyústěním několikaleté tvorby brněnského písničkáře. Celým albem se táhne téma ztracenosti a hledání se v sobě i v lidech v blízkém okolí. Není co dodat, vše co se dá říct slovy je v textech. To další v hudbě. Just listen and enjoy!Autorem veškeré hudby a textů je Antonín Koutný, který také všechny písně průběžně nahrával a míchal ve svém domácím studiu v Brně. Kromě jeho kytary, zpěvu a elektroniky lze na desce slyšet ještě hlas, flétny a zvonkohru Veroniky Vlkové. Jediným hostem je pak další brněnská hudebnice a violoncellistka Kateřina Koutná, známá z projektu Makak. Ta se zhostila vokálu ve skladbě Island. O výsledný master zvuku se postaral renomovaný mistr Ondřej Ježek ve studiu Jámor. Grafickou podobu dodal Ondřej Homola.
Deska vychází na krásném fialovo-modrém vinylu ve dvou verzích. Kromě standardního vydání s jednolistovým insertem, který obsahuje všechny texty, je v prodeji také limitovaná edice 50 kusů s osmistránkovým bookletem, kde kromě textů najdeme také akvarely od Veroniky Vlkové.

TEVE, původně elektroakustické duo (zpěv, kytara, samply, zvonkohra, flétny, ... ) absolventů Fakulty Výtvarných Umění v Brně funguje od roku 2010. Zpočátku doprovázeni videoprojekcí Vj Koloucha, předskakovali dánským Efterklang, či Kode9, zúčastnili se festivalu Berlin Music Week, a natočili hudbu k filmu Zuzany Dubové: Holoubci. Přispěli na řadu kompilací (Social Remix Happening, Ponávka Sound, Dada-Acta, Indie Must Die). V roce 2013 vydali společně s violoncellistkou Kateřinou Koutnou (MAKAK) instrumentální EP Kolea a dostali se do finále v soutěži Startér Rádia Wave. Poslední roky pod hlavičkou TEVE vystupuje pouze Antonín Koutný, který v současnosti vydává debutové album.

Album Ztracený boy vychází 8.10.2018 u vydavatelství Červený kůň jak na LP, tak i jako digitální release.

Křest desky proběhne 12.10.2018 v brněnském Klubu Leitnerova.