Skyline vydávají nový singl Move On, dávají vědět o svém už osmém albunovinka

Elektronická parta Skyline představuje druhý singl Move On z připravované osmé řadové desky. Před Vánoci chystá tradiční mejdan, ten proběhne 12. 12. v pražském Roxy.Připravované album zatím nemá pevné datum vydání, s největší pravděpodobností ale vyjde v příštím roce. S touto deskou se kapela rozhodla jít cestou vydávání jednotlivých singlů. Prvním byl na jaře song Till The Morning Comes, Move On je nyní další v pořadí. Jde o jednu z prvních skladeb, kterou začali Skyline v rámci příprav nové desky dělat. Přesto trvalo víc než rok, než ji dotáhli k maximální spokojenosti. Skladbu opět míchal Matouš Godík, o obal singlu se postaral designér Vítek Škop. „Skladba samotná zachycuje moment, kdy sednete v noci do auta, stáhnete okýnko a prostě jen svobodně jedete neznámo kam – prostě taková naše variace klasické „i cesta může být cíl“,“ vysvětluje za kapelu bubeník a zakládající člen Radek Bureš.

Kapela má za sebou skvělou letní sezónu, včetně maďarského festivalu Volt, kde si Skyline zahráli v line-upu těsně před Depeche Mode. Do konce roku mají v plánu ještě několik klubových zastávek:

25. 10. Brno, Fléda
26. 10. Olomouc, S-Klub
27. 10. Chrudim, R-Klub
12. 12. Praha, Roxy
14.12. Liberec, Bunkr
15. 12. Vroutek, Zkušebna

V případě pražského a brněnského koncertu bude 10 korun z každé prodané vstupenky (a výtěžek z výjimečně placeného guestlistu) věnován spolkům z neziskového sektoru. Výtěžek z pražského koncertu poputuje na podporu výzkumu léčby Angelmanova syndromu prostřednictvím Asociace genové terapie, z.s. Tento spolek založili rodiče 1,5 ročního Olivera, kterému bylo toto velmi vzácné genetické onemocnění diagnostikováno začátkem letošního roku. V Brně zase částku získá nezisková organizace RATOLEST BRNO, z.s., která poskytuje dětem, mladým lidem i celým rodinám v obtížné životní situaci sociální a preventivní služby.


Added: 22.10.2018, martin

Related photos

foto