ŠKWOR buší na brány O2 arény a vydává exkluzivní fotoknihunovinka 12.11.2018, martin

V příštím roce kapela potěší fanoušky na svém prvním unplugged turné

Do speciálního koncertu, kterým Škwor v pátek 16. listopadu v pražské O2 aréně oslaví 20 let existence, zbývá už jen posledních pár dnů. Nicméně už teď je jasné, že v historii kapely půjde - ať už jde o návštěvnost nebo technickou a produkční náročnost akce - o naprosto zásadní událost. Aby toho nebylo málo, nachystali si Škwor na den koncertu pro fanoušky ještě jednu libůstku - exkluzivně vypravenou knihu ŠKWOR / 1998 - 2018. V příštím roce pak kapela vymění velké sály za ty komornější, když vůbec poprvé ve své kariéře vyrazí na unplugged turné.

"Aktuálně se v nás mísí nervozita, natěšenost i stres. Věnujeme se tomuto koncertu přes rok, jsme zvědaví, jestli všechno dopadne tak, jak jsme naplánovali. Už od začátku plánování samozřejmě řešíme i to, kolik asi dorazí lidí, a k našemu velkýmu potěšení to překonává i ty nejoptimističtější odhady, když to vypadá, že bude plnej barák," komentují Škwor své aktuální rozpoložení před koncertem, který se blíží vyprodání a posledních pár lístků je k mání prostřednictvím předprodeje sítě Ticketportal.

Velikosti koncertu samozřejmě odpovídá i jeho výpravnost a všichni, kdo 16. listopadu dorazí do pražské O2 arény, se tak mohou těšit na do detailů vychytanou velkou scénu s obrovským množsvím světel. Chybět nebudou ani pro Škwor charakteristické ohně i další pódiové efekty a libůstky. Jinými slovy - tento narozeninový koncert si v ničem nezadá s koncertní produkcí velkých světových hvězd.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, na místě bude navíc poprvé v prodeji exkluzivní kniha ŠKWOR / 1998 - 2018. Ta nabídne více než 300 fotografií, z nichž je velká většina dosud dříve nepublikovaných. Kromě samotných fotek se čtenáři mohou těšit na autentické vzpomínky hudebních publicistů a lidí z blízkého okolí Škwor, jejichž prostřednictvím kapela přibližuje vtipnou formou atmosféru jednotlivých etap své historie, od prvopočátků existence až po současnost. Nechybí různé zajímavosti či informace ze zákulisí a samozřejmě ani biografie jednotlivých členů. Zajímavým bonusem pro všechny fanoušky pak jistě bude také podrobně zpracovaný zpěvník největších hitů.

Jak už je ale u čtyřčlenné party zvykem, její plány zdaleka nekončí 16. listopadem 2018. Něco hodně speciálního si chystá i na příští rok, kdy bude k vidění na koncertech v menších sálech s komorní atmosférou.

"V podstatě za to může Supraphon. Na začátku roku jsme měli autogramiádu spolu s předáním zlaté desky v prodejně Supraphon Musicpoint v centru Prahy, a když se to dojednávalo, někdo navrhnul, že by bylo fajn, kdybychom tam i něco brnkli na španělky. A nás to tam tak bavilo, a navíc jak byla super atmosféra, řekli jsme si, že bychom mohli dát pár koncertů jen akusticky, aby si lidi s námi ty písničky všechny zazpívali a my je při tom i slyšeli. Strašně se těšíme, že si uděláme parádní mejdan, navíc blíž k lidem, než je u nás obvykle zvykem," vysvětují Škwor, jak vznikl koncept unplugged, pro kapelu dosud netypického koncertního pojetí, jehož jednotlivé zastávky najdete níže. Předprodej na koncerty začne 20. listopadu 2018 na www.tickestream.cz.