Nový rok, nové cíle. Mydy Rabycad chystají album a grandiózní show v pražském Foru Karlínnovinka

Česká elektropopová kapela Mydy Rabycad neotálí. Po úspěšném roce, kdy absolvovala turné po USA nebo masivní koncerty na Colours of Ostrava a Metronome Festivalu, má už teď mladá čtveřice jasné cíle pro rok 2019. Mydy Rabycad totiž připravují svou čtvrtou řadovou desku, kterou chtějí navázat na úspěch loňského alba M.Y.D.Y. Novinka vyjde v druhé půlce roku a pokřtí se 22. listopadu 2019 během speciálního koncertu v pražském Foru Karlín. „Už teď víme, že to bude obrovský posun oproti show, kterou mohli naši fanoušci doposud zažít. Připravujeme úplně nový koncept stage i vizuální stránky koncertu, celou naši prezentaci pozvedneme na další level,“ říká producent a klávesista Nèro Scartch. Vstupenky na křest chystaného alba a jediný pražský koncert Mydy Rabycad pro rok 2019 lze od dnešního dne zakoupit v limitované edici 200 kusů za zvýhodněnou cenu 420 Kč v síti Goout. Po vyprodání za cenu 480 Kč. Více na www.mydyrabycad.cz nebo na FB události www.facebook.com/events/266477390668306/.

Listopadový koncert ve Foru Karlín symbolizuje pro Mydy Rabycad začátek další kapitoly. Dosud nejpropracovanější show jejich kariéry má fanouškům kromě svěží konceptualizace pódia nabídnout taky spoustu hostů z řad hudebníků i blízkých přátel a kolegů. Jako tradičně pak představí nové kostýmy, tematicky navázané na aktuální album. „Hlavní je pro nás to, že velikost pódia a sálu ve Foru Karlín je ideální, abychom tam dokázali uskutečnit téměř všechno, co jsme kdy v rámci naší show chtěli udělat,“ dodává energická zpěvačka Žofie Dařbujánová. Forum Karlín se stane jedinou příležitostí vidět barevné Mydy Rabycad na samostatném koncertě v Praze.
Jedním z klíčových momentů večera 22. listopadu 2019 se stane pokřtění čtvrté řadové desky, jejíž název zatím zůstává tajemstvím. „Chceme natočit koncepční album a zatím to vypadá, že bude žánrově zase dost odlišné,“ prozrazuje Nèro Scartch. Svou dosud poslední desku M.Y.D.Y. vydala pražská žánrově neuchopitelná skupina loni v říjnu a získalo díky dvě zlaté sošky Žebřík 2017 nebo nominace na Ceny Anděl v kategoriích Skupina a Objev. Práce ve studiu se pro Mydy Rabycad stane prioritou hned počátkem nového roku. „Od ledna začneme na albu intenzivně pracovat kolektivně jako celá kapela. Songy tak získají výslednou unikátní tvář, která se vždycky projeví až ve chvíli, kdy na písních děláme jako tým,“ upřesňuje multiinstrumentalista Mikuláš Pejcha.

Mydy Rabycad svou hravou hudbu, plnou elementů elektroniky, popu, swingu i funku, příští rok představí také na turné po Jižní Koreji nebo Švýcarsku. V obou zemích už kapela v minulosti vystoupila a na koncert v jihokorejském Soulu vzpomíná dodnes. „V Jižní Koreji nás minule zaujala hlavně reakce fanoušků, byli úplně skvělí a naprosto šílení. Moc se na to těšíme a doufáme, že se znovu setkáme s podobnými ohlasy,“ vzpomíná baskytarista Honza Drábek. Jednu z nejžhavějších českých skupin současnosti pak může české publikum v nejbližších měsících živě slyšet i na posledních zastávkách aktuálního klubového tour What Is Mydy Rabycad? v Třebíči, Českých Budějovicích, Valašském Meziříčí a Hradci Králové.


Added: 06.12.2018, martin

Related photos