Jelen a Míša Tučná zazpívali ve vyprodaném Foru Karlín hity countryové ikony Michala Tučnéhonovinka 17.12.2018, martin

Vyprodaným koncertem v pražském Foru Karlín připomněla kapela Jelen odkaz legendy české country Michala Tučného. Při poslední zastávce podzimního turné s nimi nesmrtelné hity jako Pověste ho vejš nebo Báječná ženská zpívala jeho dcera Míša.

„Je nám obrovskou ctí, že si před vámi můžeme Michalovy písničky zahrát. Splnil se nám tím sen. Snad se na nás ze shora dívá!“ prohlásil frontman Jindra Polák před zcela zaplněným sálem.Vydařený večer otevřela předskokanka Tereza Balonová, osmnáctiletá vítězka letošní Porty. Na pódiu si vystačila sama s kytarou a looperem, kterým zaznamenávala a posléze znovu využívala právě odehrané zvukové smyčky. Podobným postupem proslul i její velký vzor, písničkář Ed Sheeran. Balonová ohromila publikum sebejistým výkonem. Zaujalo barvou a sílou svého hlasu i autorskými písněmi, včetně aktuálního singlu Zhasni den.

Pak už na déle dvě hodiny pódium opanoval Jelen. Kapela od první písničky chrlila energii do všech stran, přesně tak, jak je pro ni typické. Fanouškům nabídla osvědčené hity z obou svých úspěšných alb Světlo ve tmě i Vlčí srdce.

Brzy se k sedmičlenné partě připojila také písničkářka Kateřina Marie Tichá, již tradiční host jeleních koncertů. Kromě společné písně Tančíme spolu zaskočila také za Janu Kirschner v rádiovém hitu Co bylo dál? a za velkého aplausu obecenstva si zazpívala rovněž v několika dalších skladbách.

Jednoznačným vrcholem koncertu byl blok písní zasvěcených Michalovi Tučnému. S kapelou jeho repertoár oprášila zpěvákova dcera Míša. Skladby jako Pověste ho vejš, Tam u nebeských bran i singl Spím v obilí, k němuž formace natočila také videoklip, odměnili diváci bouřlivým potleskem.

Finále večera obstaraly osvědčené strhující hity Jelena. Publikum roztančily i rozezpívaly Mars a Venuše, Světlo ve tmě nebo Magdaléna, s dvanácti miliony přehrání nejúspěšnější singl skupiny na YouTube. Na scéně se symbolicky objevili všichni hosté, kteří si nakažlivý popěvek zazpívali spolu s celou vyprodanou halou.

Pro velký úspěch došlo hned na několik přídavků. Chybět nemohla píseň pojmenovaná stejně jako skupina a dále dvě nezapomenutelné klasiky z repertoáru Tučného. Báječná ženská opět vyburcovala ke zpěvu všechny přítomné, zatímco Poslední kovboj je až dojemně vyprovázel ze sálu.

Jelen i svým dalším turné potvrdil, že se jedná o jednu z nejrychleji rostoucích českých kapel současnosti. Forum Karlín vyprodal téměř přesně po roce podruhé a dá se očekávat, že v blízké budoucnosti čekají hudebníky další velké mety.


Related photos

fotofoto

Fotografie: www.klapper.cz