ČARODĚJÁLES…akce co si tě najdenovinka 04.05.2015, Marek

30. dubna 2015 se konal již osmý ročník Brno City Rock Festivalu ČARODĚJÁLES, který zahajoval festivalovou sezónu. Místem konání byl areál Riviéra v Brně - Pisárkách, který však vzhledem k rekonstrukci části prostoru tentokrát pořadatelům umožnil postavit pouze dvě pódia. Střídání programu pouze na dvou pódiích působilo příjemně a celé sledování programu zjednodušilo. Vždy bylo zřejmé, kde bude program pokračovat. Což doplňovalo celkovou pohodu. Dalším strašákem bylo počasí, ale štěstí stálo při organizátorech a obávaný déšť nepřišel.


Vzhledem k tomu, že festival je multižánrový, tak si tu každý našel něco k poslechu. Pořadatelé tentokrát vsadili jak na zástupce ze zahraničí jako ROYAL REPUBLIC ze Švédska, THE FEUD z Anglie, PUSSY CON CARNE z Německa,HORKÝŽE SLÍŽE ze Slovenska a mezinárodní sestavou pak byla UNITED FLAVOUR, tak na tuzemské zástupce kapelu MIG 21, TATA BOJS, HENTAI CORPORATION,DOCTOR VICTOR a XIII.STOLETÍ. Překvapením pak byl VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND.


Účast na festivalu si pak vysoutěžila díky klání v STAROBRNO ROCK BATTLE čili METREM NA ČARODĚJÁLES mladá začínající kapela FUNKY CHICKEN, která působí na hudební scéně od začátku roku 2014 a dostala možnost celou tuto parádní hudební jízdu zahajovat.


No, a protože se jednalo o ČARODĚJÁLES tak došlo i na tradiční vsuvku, kterou bylo ocenění nejúžasnějších čarodějnic! Bylo z čeho vybírat! Vybrat z nespočetného množství nápaditých masek nebylo pro porotu jednoduché.


Je pravdou, že stylově byl festival docela rozmanitý a závany mládí tu střídali osvědčení matadoři hudební scény, ale své fanoušky tu našli všichni a kapely dokázaly strhnout diváky k úžasným pěveckým doprovodům. Bouřlivý potlesk tu byl pro každou kapelu a spokojenost kapel namístě.


S přibývající pokročilou hodinou se publikum dostávalo do ještě lepší nálady a pomyslnou třešničkou na hudebním dortu se pak stala kapela ROYAL REPUBLIC ze Švédska, která strhla publikum neskutečným způsobem. A všichni si pochvalovali volbu pořadatele a pozvání další „peckové“ kapely ze Švédska.


Oproti loňskému ročníku bylo pressu umožněno fotografovat přímo pod podiem a tato informace velice potěšila. Jen možná ta stage mohla být malinko níž.


Celé akci se nedá skoro nic vytknout, snad jen drobnost, nejen hudbou je člověk na festivalu syt. Tento ročník bylo občerstvení nedostatečné. Na což upozorňovali návštěvníci minulého ročníku, kteří zhoršení zaregistrovali.


Takže co závěrem popřát organizátorům pro příští ročník? Aby měla jejich akce stejně úžasnou atmosféru jako tento osmý ročník a šťastnou volbu kapel, která bude znamenat příliv nových fanoušků.

Autor: Lenka MalcováRelated photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto

Fotografie: Lenka Malcová