Three Days Grace v pondělí ovládnou Špilberk, o týden později potáhnou na Prahu Bad Wolvesnovinka

Už v pondělí 10. června vtrhne kanadská parta Three Days Grace se svou typickou kombinací rocku, grunge, metalu a elektra na brněnský Špilberk. Necelým dvěma tisícům natěšených fanoušků naservíruje nejen svoje největší hity, ale i songy ze svého posledního alba Outsider. Jako předkapela vystoupí česko-slovenská parta John Wolfhooker, která v posledních měsících zažívá raketový boom. V pondělí se těšte na opravdu výjimečnou atmosféru rock-metalového koncertu s nádechem grunge a to vše v jedinečném prostředí hradu ze 13. století.

O týden později, v pondělí 17. června, vytáhne pro změnu na Prahu vlčí smečka Bad Wolves, která se loni s velkým úspěchem představila českému publiku jako předkapela právě Three Days Grace. Do povědomí fanoušků se asi nejvíc zapsali svým coverem legendárního protestsongu Zombie, jímž zároveň složili poctu zesnulé Dolores O'Riordan Tentokrát se tahle parta, které dělá manažera Zoltan Báthory z Five Finger Death Punch, představí na samostatném koncertu ve Futurum Music Baru..

Three Days Grace

V roce 1992 se ve městě Norwood v kanadské provincii Ontario objevila kapela Groundswell, kterou založili zpěvák Adam Gontier, bubeník Neil Sanderson a basista Brad Walst. Vydala jedno album, zaujala místní publikum, ale v roce 1995 skončila. Muzikanti se však znovu setkali v roce 2003, nyní již jako Three Days Grace. Stejnojmenné debutové album zaujalo daleko širší publikum, skladba I Hate Everything About You je katapultovala mezi elitní kapely a tři roky strávili na turné. Rozporuplné zážitky z cest i osobní Gontierovy boje se závislostmi transformovala kapela do druhé ho alba One-X z roku 2006. Píseň Animal I Have Become se stala v tom samém roce nejhranější rockovou skladbu v kanadských rádiích. Kapela jejíž styl řadí ti, kteří si libují ve škatulkách k post-grunge, alternative a nu metalu, pokračovala dále v úspěšné jízdě, s alby Life Starts Now z roku 2009 a Transit of Venus o tři roky později. Podstatnou změnou v historii Three Days Grace byl odchod zakládajícího člena a frontmana Adama Gontiera na začátku roku 2013. Jeho úspěšným nástupcem se stal baskytaristův bratr Matt Walst, který se podílel na novém velmi úspěšném albu Human, které vyšlo na podzim roku 2014. Loni, 8. března, přidali do své diskografie další album Outsider.

Bad Wolves se dali dohromady v roce 2017, ale rozhodně to neznamená, že jde o nějaké nezkušené nováčky. Frontmanem je Tommy Vext (ex-Divine Heresy, ex-Snot), za bicími sedí John Boecklin (ex-DevilDriver), dále skupinu tvoří kytaristé Doc Coyle (ex-God Forbid) a Chris Cain (ex-Bury Your Dead, ex-For The Fallen Dreams) a baskytarista Kyle Konkiel (ex-In This Moment). Manažera jim nedělá nikdo jiný než Zoltan Báthory z Five Finger Death Punch.

V květnu 2018 vydali své první album Disobey, ve kterém potvrdili, že se nenechají omezovat žádnými škatulkami a využili elementy rocku, metalu, hip-hopu i progressive rocku.


Added: 06.06.2019, martin

Related photos