Vesna v novém klipu a live na podzimním turné #MyaVy po osmi českých a slovenských městechnovinka

Dívčí kapela Vesna zpěvačky, skladatelky a textařky Patricie Fuxové má nabitý program. Koncem září její frontmanka společně s režijním duem Czech Vibes natáčela v Malém Tibetu nový videoklip k písni NEZAPOMEŇ. Premiéra je plánovaná na 17. listopad. A v půli října se Vesna ve složení zpěvačka Patricie Fuxová, houslistka a kapelnice Bára Šůstková, klavíristka Olesya Ochepovska, baskytaristka Tereza Čepková a bubenice Markéta Vedralová vydá na turné s názvem #MyaVy.

Turné #MyaVy začne 16. října v Plzni a vyvrcholí v adventním čase, 7. prosince v Povážské Bystrici. Na osmi koncertech zazní skladby z nejnovějšího alba Vesny Pátá bohyně s tematikou přírody, slovanských motivů a ženství i nové písně vzniklé během letního soustředění kapely. Za debutové CD Pátá bohyně, kterou charakterizují hudební návrat ke kořenům a snové texty, byla Vesna nominovaná na Ceny Anděl v kategorii Objev roku. Na desce je mimo jiné i duet Patricie a Vojty Dyka s úspěchem uvedený koncem loňského roku na hudební a taneční show v Obecním domě.

Další z třinácti novinek na albu Pátá bohyně dostala obrazovou podobu pod režijním vedením Czech Vibes během natáčení v Malém Tibetu, kam Patricie Fuxová zamířila společně s dobrovolníky z české neziskovky Brontosauři v Himálajích. Brontosauři v Himálajích dlouhodobě pomáhají obyvatelům vesnice Mulbekh v Malém Tibetu, primárním cílem je rozvoj tamní školy, podpora vzdělávání a tradičních hodnot.

Předprodej vstupenek na turné dívčí skupiny Vesna #MyaVy běží prostřednictvím prodejních sítí jednotlivých koncertních míst.


Added: 01.10.2019, martin

Related photos