Mydy Rabycad zvou novým klipem na páteční velkolepou show do Fora Karlínnovinka

Hektický kolotoč příprav kapely Mydy Rabycad na jejich zatím největší a nejnáročnější show ve Foru Karlín, během které 22. listopadu pokřtí nové album NUMBERS, vrcholí. Jako pozvánku na tuto mimořádnou akci, kterou zároveň vykročí do nové tvůrčí etapy, právě zveřejnili klip k titulní písni. Dekadentní lokalita bývalého Discolandu Sylvie podtrhuje nejednoznačnost a napětí, které v písni Numbers najdeme. Je digitalizace a virtualizace našich životů ta správná cesta? Lze lidi a jejich vzájemné vztahy měřit jen počty lajků, sdílení a sledujících na sítích? Jsou digitální friends skuteční přátelé, pragmaticky kalkulující obchodníci s emocemi, nebo voyeuři? V klipu autorsko-produkčního tandemu Nino Zardalishvili & Oliver Beaujard z Bao-bab, najdete i tyto předzvěsti nové dospělejší etapy, na kterou se kapela s albem NUMBERS během karlínské show chystá vydat. Na koncertě vystoupí i vynikající legendární N.O.H.A. a Mydy Rabycad na pódiu podpoří dechová sekce kapely Circus Brothers, takže bude na co koukat i na co tančit.Na albu NUMBERS, které vyslali Mydy Rabycad před pár týdny do světa, najdeme nejen další muzikantský posun, ale posluchači ocení jistě i pohled kapely na stávající realitu, kdy už hudba dávno není jen o kvalitních písničkách, ale i o neustálé sebeprezentaci. V osmi písních na něm analyzují dobu, ve které se úspěch umělců měří na základě počtu palečků a srdíček na sociálních sítích a společenský status definuje cifra a počet nul na bankovním účtu. „S deskou NUMBERS přichází nová kapitola téhle kapely. Od poslední desky se v nás nahromadila spousta emocí a poznatků a zjistili jsme, že chceme dělat věci jinak, než tomu doposud bylo. Album je tedy krokem jiným směrem víc, než tomu bylo kdy dřív,” říká producent a klávesista Nèro Scartch. Tuto změnu potvrdí i velkolepý koncert 22. listopadu ve Foru Karlín, na který chystá kapela pro fanoušky řadu novinek a překvapení.

Dění v kapele a přípravy již teď mohou fanoušci sledovat na sociálních sítích, pomohou jim hashtagy #mydyveforu a #221119. Vstupenky na velký koncert Mydy Rabycad a křest nového alba NUMBERS stojí 480 Kč a jsou k mání v síti Goout. Více na www.mydyrabycad.cz nebo na FB události www.facebook.com/events/266477390668306/.

Album NUMBERS vydává label 420 Production, distribuci mají na starosti Indies Scope. Album je k dispozici na http://bit.ly/numbers19.

Listopadový koncert ve Foru Karlín symbolizuje pro Mydy Rabycad začátek další kapitoly. V dosud nejpropracovanější show jejich kariéry se tradičně představí i nový světelný design a nové kostýmy tematicky navázané na album NUMBERS. Objeví se poprvé i kompletní kolekce nového merchandisingu ve stylu alba. A výjimečný zážitek slibují i speciální hosté, vysoce ceněná kapela N.O.H.A.

Také album NUMBERS znamená závěr jedné éry i začátek nové cesty. Ozvěny poněkud vyšeptaného elektroswingu jsou už nenávratně pryč a Mydy Rabycad jako žánrový chameleon dovedně balancují mezi elektronickým klubovým soundem, popovými ambicemi, klepajícími na dveře rozhlasových redaktorů a epickým soundtrackem k fantasy thrilleru z dystopického světa, ve kterém si chladné neosobní technologie definitivně ochočily lidstvo. Společenskou letargii, ve které naše životy diktují abstraktní ukazatelé, reflektuje především refrén titulní skladby Numbers, v němž Žofie Dařbujánová se vztekem v hlase zpívá o tom, že už všechny ty číslice dávno ztratily hlubší význam. Na digitální éru sociálních médií a plytké komunikace odkazují i producentské detaily v tracku Gimme More. Jako jeden příklad za všechny jde vypíchnout zvuk cinknutí příchozí zprávy, který tady rozděluje sloku s refrénem a zaručeně vás přiměje k tomu, abyste si zkontrolovali vlastní mobil. Zvukově se Mydy Rabycad do aktuálního popového soundu trefují především v hitu Fire, který umocňuje pochmurnější atmosféra a úplně nová poloha zpěvu. Jeho minimalistický beat se pomalu sápe, aby nakonec vygradoval a posluchače obmotal jako anakonda.

Mydy Rabycad se dali dohromady před sedmi lety a stihli zahrát na prestižních festivalech Glastonbury nebo Sziget, vystoupili v Jižní Koreji, Turecku i Egyptě. Loni zaznamenali famózní úspěch na Festival International de Louisiane v USA a absolvovali první klubové turné po Holandsku, včetně vystoupení v legendárním amsterdamském klubu Melkweg. Mydy Rabycad, tedy Žofie Dařbujánová, Mikuláš Pejcha, Jan Drábek a Nèro Scartch, společně hrají šest let a jejich unikátní sound dotváří dnes již nepostradatelní stálí hosté: bubeník a producent alb kapely Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a v neposlední řadě Papa Kush, zvukař kapely, který pozvedává zvukařské řemeslo na úroveň dalšího hudebního instrumentu.


Added: 18.11.2019, martin

Related photos