IMT Smile zaplnili pražské Fórum Karlín a odehráli vynikající koncertnovinka

Zatímco na Slovensku patří tato kapela mezi nejoblíbenější kapely, tak v Česku příliš známá není. Je to škoda, protože hudba, kterou hraje, rozhodně stojí za si ji poslechnout. Kapela IMT Smile to však nevzdává a stále se snaží proniknout na český trh a zřejmě i proto se rozhodla uspořádat velkolepý koncert v pražském Fóru Karlín.

Zaplnit tento velký prostor nebyl pro IMT Smile žádný problém, ale na první pohled bylo zřejmé, že jej obsadili lidé ze slovenské komunity v Praze. Vzhledem k popularitě kapely na Slovensku to viditelně nebyl žádný problém, ale cíl proniknout mezi české publikum, se kapele na tomto koncertě moc nepodařil.

Kapela IMT Smile to však i tak nevzdává a tak se spojila s populární českou kapelou Chinaski a společně s nimi nahrála skladbu Osud, která vyšla na jejím poslední albu Budeme to stále my. Kapela Chinaski byla hostem koncertu a tak je při této skladbě doprovodila.Zazněly zde skladby nejen z posledního alba, ale i skladby z celého repertoáru kapely IMT Smile.

Dalším českým hostem byl František Nedvěd, který je viditelně populární i na Slovensku. Za asistence IMT Smile zahrál svou známou skladbu Na kameni kámen, která pozitivně rezonovala v publiku, které zpěvákovi ve zpěvu pomáhalo. Tato folková vložka byla zajímavým a zřejmě i nečekaným zpestřením koncertu.

Ne každý to asi věděl, ale IMT Smile aktuálně spolupracuje i na přípravě nového filmu Príliš osobná známosť, pro který s českou herečkou a moderátorkou Nikol Štíbrovou nahráli titulní skladbu. Tuto skladbu rovněž ve Fóru Karlín představili.

Jak je vidět z výše uvedených spoluprací, kapela IMT Smile dělá maximum, aby na český trh pronikla. Doufejme, že se jim to podaří, protože české publikum ani netuší, o co neznalostí této kapely přichází.Kapela IMT Smile pochází z východního Slovenska a tak si nemohla nechat ujít možnost zahrát i několik folklorních skladeb z této oblasti. Jednalo se o několik instrumentálek a také o skladbu A ja taka dzivočka, při které publikum nadšeně zpívalo a tančilo.

Celkově se jednalo o velice vydařený koncert. Zpěvák kapely Ivan Tásler dokáže výborně komunikovat s publikem a zapojovat jej do jednotlivých skladeb. Často se tak stávalo, že publikum nadšeně zpívalo za zpěváka a užívalo si hudbu, která mu byla viditelně dobře známá. Slib kapely předvést v Praze velkolepou show byl tak nepochybně splněn.

Kapelu letos před Vánocemi čekají ještě dva koncerty v Bratislavě, takže ten kdo to nestihl v Praze, má možnost vychutnat si jejich skvělou hudbu zde.


Added: 20.11.2019, martin

Related photos

fotofoto
fotofoto
foto

Fotografie: Lukáš Sekerák