Petr Lexa ze skupiny Slza představuje svou první autorskou píseň, zároveň ztvárňuje hlavní roli v novém videoklipu s intimním nádechemnovinka 22.11.2019, martin

Kapela Slza přichází s třetí nahrávkou z připravovaného alba, které kompletně vzniká v zahraniční produkci. Píseň 4 ráno, jež na první poslech osloví posluchače živelnějším a rockovějším zvukem, je prvním autorským počinem zpěváka Petra Lexy. Ten rovněž ztvárnil hlavní roli v odvážném videoklipu.Výhradním autorem hudby není tentokrát kytarista Lukáš Bundil, ale právě Petr Lexa, který hudbu složil jedné bezesné noci. Vzpomíná: „Považuji se za nočního tvora. Asi mi prospívá to ticho a klid kolem. Prvotní nápad na tuhle píseň se mi zrodil někdy před spaním, a tak následovala bezesná noc. Ráno jsem měl hotové první demo, které mělo spíš takový r&b, až funky nádech. Ve studiu pak píseň dostala rockovější podobu.“

Námětem pro videoklip, jenž zaujme intimní atmosférou, byl ne zcela pozitivní zážitek a zkušenosti Petra Lexy, které před lety prožil.

„V textu vyprávím o jednom svém nešťastném vztahu, který jsem zažil asi čtyři roky zpátky. Tehdy bylo těch bezesných nocí spoustu. Seděl jsem doma v pokoji, v ruce držel telefon a čekal, až zavolá. Někdy se tak stalo, někdy ne. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal a řekl "dost",“ přibližuje zpěvák, který text písně 4 ráno napsal spolu s Ondřejem Ládkem. V textařském tandemu Lexa-Ládek nyní vznikají i další připravované songy.

Režie videoklipu se ujal Radim Věžník. Petra obsadil do hlavní mužské role a ženskou představitelku ztvárnila Viktorie Čumpelíková. I když má Petr předešlé herecké zkušenosti, tak hrát téměř sám sebe v intimních scénách pro něj bylo premiérou.

„Občas stojí za to vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet si něco nového. Pro mě to bylo právě tohle natáčení, kdy jsem musel zaujmout trochu jinou hereckou polohu, na kterou jsem nebyl zvyklý. Vyplatilo se to, z výsledku mám velkou radost,“ vypráví Lexa.

Živelná energie, která z písně dýchá, je odrazem aktuálního směřování kapely. Důraz na rockovější zvuk, živost, energii a uvolněnost. Velký podíl na novém přístupu k hudbě má právě spolupráce se zahraničními producenty. Na vzniku skladeb se podílí berlínské studio anglického skladatele a producenta Olivera Soma a londýnští producenti Nick Atkinson a Edd Holloway, kteří mimo jiné stojí i za úspěšnými nahrávkami Deana Lewise a Lewise Capaldiho.

„Spolupráce s hudebními producenty, kteří stojí za úspěchem celosvětově známých nahrávek, je pro nás nesmírně inspirativním procesem. Světová pop music pro nás vždy byla velkým zdrojem inspirace a mít možnost být s těmito lidmi přímo „v kuchyni“ a pracovat takto na našich nahrávkách je nejenom veliká zkušenost ale zároveň splněný sen,“ shodují se Lukáš Bundil a Petr Lexa.