Xindl X oslavil narozeniny před vyprodaným Forem Karlínnovinka

Časově to Xindl X trochu nezvládl, protože narozeniny měl již v létě, ale budiž. Organizace tak velkého koncertu dá jistě hodně zabrat. Fórum Karlín bylo zcela zaplněno a to většinou mladšími fanoušky. Popularita Xindla X je nepochybně vysoká a vysoké bylo jistě i očekávání obecenstva.

Jeho písničky jsou mezi lidmi známé a dobře se zpívají. S touhou zazpívat si společně s Xindlem X oblíbené songy přišla na koncert jistě řada přítomných fanoušků. Bohužel dle našeho názoru se Xindlovi X zapojit fanoušky do zpěvu moc nedařilo. Zatímco na koncertech jiných interpretů se publikum spontánně samo zapojuje do zpěvu, tady to moc nefungovalo ani na vyzvání zpěváka. Nejvíce u diváků rezonoval refrém skladby Štědrý večer nastal, ale jinak byla odezva publika malá.

Obsahově se koncertu asi nedá co vytknout. Xindl X za doprovodu své kapely zazpíval všechny své známé hity, včetně několika méně známých. Dokonce představil svoji novou vánoční píseň ‘‘Čas to zabalit‘‘, ke které natočil i následující videoklip.Jeho repertoár obohatila i řada hostů. Jako první mu asistovala kapela Jananas. Dále pak členové kapely Slza, Mirka Miškeková, Sebastian a harmonikář Petr Lüftner. Krátce si i zatancoval se svou partnerkou ze Stardance Markétou Dostálovou.

Zapojení těchto hostů dodalo koncertu aspoň na chvíli trochu šťávy, kterou zbývající část vystoupení Xindla X jaksi postrádala. Více nadšení a energie než Xindl X do koncertu dodával kytarista Mejla, který se snažil publikum rozhýbat. Jinak to bohužel bylo zazpívané tak trochu nudně. Dokonce to vypadalo tak, jako by Xindl X ani nebyl příliš v kontaktu s publikem. Možná to bylo tím, že prostory Fóra Karlín jsou opravdu velké a vystupovat zde je přece jen trochu jiné, než někde v menších klubech, na které byl Xindl X dosud zvyklý.

Trochu s rozpaky pak vnímáme to, že Xindl X si jako další metu dal vystoupení v lednu 2021 v O2 Aréně, která je ještě větší. Ale možná do té doby někde načerpá energii a podá výkony, které se od něj očekávají.


Added: 01.12.2019, martin

Related photos

fotofoto

Fotografie: Jiří Abert