Zasněná elektronika i ženská oslava přírodních cyklů: Ima Teva vydává desku Chant a klip oslavující Přírodunovinka

V nezávislém hudebním vydavatelství Divnosti vychází debutová deska ženského dua Ima Teva. Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami. K singlu Complete A Chant vznikl klip věnovaný Přírodě.Spojovacím prvkem debutového alba Chant je důraz na ženské elementy a jejich sepjetí s přírodou. Texty zde neplní roli osobních poselství, ale naopak vyzývají k pospolitosti, oslavují různé pozemské živly a hlásají návrat ke kořenům. Podobné sdělení lze vyčíst i z nového klipu. Přes všechny vhledy do minulosti si však album zachovává svěží současný zvuk. Na desce se jako producent podílel Tomáš Tkáč (Pris, něco něco).

Kapela popisuje své první album následovně:
Chanty rozeznívají dvě tváře, dvě ženy, dva hlasy, naléhavost a čistota, tajemné šepoty z hlubiny. Elektronické samply pohlcené přírodou, temné plochy ukryté pod hromadou větví, zarůstající mechem. Klávesový příboj. Nádech a výdech. Rytmus jako tep. Vzývání přírodních živlů. Volání po přirozenosti, nasloucháme a učíme se.


Ima Teva jsou
Petra Juráčková: zpěv, syntezátory
Iva Procházková: zpěv, klavír

Projekt Ima Teva, hebrejsky Matka Země, založila Petra Juráčková v roce 2017 v Olomouci. Ima Teva se podílela mj. na hudbě k dokumentu o orbánovském Maďarsku ILUZE (2018) od Kateřiny Turečkové, slyšet ji můžete na Radiu Wave nebo Radiu 1.

O Divnostech:
Hudební vydavatelství Divnosti založil Tomáš Tkáč (Pris, něco něco) v roce 2018 jako přirozené rozšíření svého holešovického nahrávacího a producentského studia Vnitroblok.


Added: 05.12.2019, martin

Related photos