Muzikál Krysař oslavoval spolu s jeho tvůrci Danielem a Mirjam Landounovinka

Nejnovější provedení kultovního českého muzikálu Krysař uváděné od podzimu 2017 na prknech pražského Divadla Kalich oslavilo svoji 150. reprízu. Před zcela vyprodaným, aplaudujícím hledištěm si tuto poctu vychutnali nejen protagonisté muzikálu, ale také sám autor, Daniel Landa po boku svojí manželky Mirjam, která se ujala režie.

Když se muzikál Krysař hrál v Praze vůbec poprvé (v roce 1996 jej uvedlo divadlo Ta Fantastika), byli současní představitelé hlavních postav ještě děti. Přemysl Pálek jako nynější Krysař chodil do mateřské školy, Marie Křížová, Krysařova láska Agnes, nastupovala do první třídy a Roman Tomeš, představitel role Štěpána, se jeho vlastními ústy řečeno, ještě proháněl s děckama po stromě.

Přesto jsou téma příběhu a hlavně Landova nesmrtelná hudba a texty stále nosné a aktuální jak pro herce, kteří své role hrají z plné hloubky svého přesvědčení, ale též pro diváky starších i mladších věkových kategorií. Svědčí o tom stále plně vyprodaná představení a stejně tak i počet prodaných nosičů s nahrávkami muzikálu.

Během oslav v Divadle Kalich převzal Daniel Landa z rukou ředitele Warner Music ocenění za 150 tisíc prodaných nosičů. Mezi všemi vydanými verzemi muzikálu Krysař, včetně té poslední aktuální z Divadla Kalich, stále vévodí původní 2CD s hlasem Daniela Landy v hlavní roli. Musíme konstatovat, že Dan si muzikál napsal doslova na tělo a jeho hlas zní z úst Krysaře naprosto výjimečně. Velký dík však patří právě Divadlu Kalich, které muzikál znovu uvedlo na pódium a nabídlo tak divákům možnost toto jedinečné dílo české muzikálové scény prožívat i dnes.

Nedí divu, když mezi spokojenými diváky opouštějícími svá místa po několikerém potlesku uslyšíte hodnocení jako: „Krasný, krásný, krásný...“ nebo také „To byl ten nejlepší vánoční dárek, jaký jsem dostal...“

Návštěvu muzikálu Krysař bezpochyby doporučujeme i vám.

Autor: Denisa Čáslavská, CSMUSIC


Added: 06.01.2020, martin

Related photos

fotofoto
foto

Fotografie: Denisa Čáslavská