Skindred vystoupí na Rockovém Slunovratunovinka

Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují už přes dvacet let a umně mixují rockovou muziku s punkem a reggae. Oni sami ale svůj styl nazývají ragga metal. Skindred mají na kontě už sedm alb a jsou stálicemi všech evropských festivalových gigantů.

Festival, který proběhne ve dnech 5. a 6. června v prostorách Lesního divadla v Řevnicích a jeho bezprostředním okolí, se Velkými jmény českého hudebního rybníčku jenom hemží. Známé melodie do prostoru krásného lesního amfiteátru přiveze David Koller, se show v rytmu zběsilého funky se představí Monkey Business a jižanským temperamentem okouzlí United Flavour. Premiéru na Rockovém Slunovratu si odbudou také čtyřčlenní John Wolfhooker a jejich alternativní rock. Další rockovou lahůdkou je pak již ostřílená parta Krucipüsk, která brázdí česká pódia již třicet let. Poprvé na festivale taktéž zahrají MYDY, nebo-li bývalí Mydy Rabycad, králové českého electro swingu.

Dále vystoupí Secret of Darkness, Timudej, Discoballs, Green Frog Feet nebo Landless ze Slovenska.

Pokračuje i charitativní soutěž mladých kapel Rockový Slunovrat léčí, která má za cíl nejen podpořit možné naděje české hudební scény, ale zejména pomoci nemocným cystickou fibrózou. Loňský ročník soutěže vyhrála Českobudějovická parta Frozen Poppyhead, kteří se nám letos představí i v rámci hlavního programu. Veškerý výtěžek soutěže poputuje na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou.

Předprodej vstupenek na celý festival je rozdělen do cenových vln. Momentálně běží 2. vlna celofestivalových vstupenek, které lze pořídit za 590 Kč (+ poplatky) v síti Goout.cz.

Více informací o akci je k nalezení na www.rockovyslunovrat.cz nebo na facebookových stránkách festivalu.


Added: 20.01.2020, martin

Related photos