Vojtěch Dyk vyjede na koncertní turné D.Y.K. Kapela s americkými muzikanty se poprvé živě představí na Cenách Anděl. Podívejte se na nový videoklip k písničce If I Losenovinka

Zpěvák Vojtěch Dyk představil v závěru loňského roku projekt D.Y.K. Album, na němž autorsky spolupracoval s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem a americkou zpěvačkou Kennedy, se nahrávalo v New Yorku. V závěru května a v červnu se společně s kapelou představí domácímu publiku na sérii živých koncertů po celé České republice.D.Y.K. Tour odstartuje 28. května koncertem Mladé Boleslavi, další koncerty se uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm, Pardubicích, Praze, Olomouci a turné vyvrcholí dvěma koncerty v brněnském Sono Centru. První vystoupení však koncertní kapelu čeká již 31.března, kdy se - poprvé v Česku – objeví na slavnostním večeru při předávání hudebních cen Anděl.

Nahrávání ve Spojených státech přestavovalo pro Vojtěcha Dyka novou zkušenost. „Já byl od začátku upřímně dost nervózní, přeci jen nejsem v téhle zemi denně a nevím, jak to ve studiích chodí, ale nakonec jsem díky Ondrovi, Sephanie - mé lektorce zpěvu a výslovnosti - a do velký míry i Jakeovi Lummusovi, který se staral o sound engineering, ztratil všechny pochybnosti...prostě jsem si to začal všechno užívat...tak doufám, že to na té desce je aspoň trochu poznat... (-:" říká zpěvák. Atmosféru natáčení přibližuje i promovideo k písničce If I Lose.

Zatímco v New Yorku byl spíše hostem on, v Česku se naopak stane hostitelem. „Upřímně se momentálně nejvíc těším na to, až všichni americký holky a kluci přijedou, my Češi si vezmeme kroje, chleba se solí, půjdem je přivítat na letiště, a pak se zavřeme do zkušebny a budem zkoušet jak mourovatý ...než 28.5 vyjedem na tour... No a pak už jen aby přišli posluchači a já budu šťastnej jak blecha...možná si i blahem poskočím..." přeje si Vojtěch Dyk.

Americké holky a kluci, kteří se s Vojtěchem Dykem postaví na zdejší koncertní pódia, budou kytarista Daniel Muniz, baskytarista Karim „Kace" Hutton, který mimo řady dalších hudebních uskupení působí také v kapele Kennedy Administration, za bicí usedne Roberto Robinson. A samozřejmě klávesista, Ondřej Pivec, který v USA dlouhodobě žije a spolupracuje s předními americkými muzikanty, například s Gregorym Porterem. Právě s ním získal Cenu Grammy za rok 2017. Za druhé klávesy usedne Jan Andr. Vokály povede zpěvačka Stephanie Fisher Alvarenga, která na projektu D.Y.K. působí také jako lektorka zpěvu. Stephanie spolupracovala s umělci R & B / Pop, jako jsou Tweet, Jill Scott, Faith Evans a Billy Ocean. Vystupovala také s jazzovými muzikanty - Ericem Reedem, a držitelem Grammy Gregoire Maretem. Vokální sekci dále tvoří Sheherezade Holman, která jako vokalistka pracovala na nahrávkách například s Lennym Kravitzem nebo Shaniou Twain, a zpěvák Chris A. Anthony, který byl obsazen do projektů vedle takových hvězd jako Kathleen Battle nebo v rámci gospelu s největší hvězdou žánru Kirkem Franklinem. Kapelu D.Y.K pak dotvoří i „česká sekce" – hudebníci z kapely B-Side Band, s níž Vojtěch Dyk oslavil již deset let spolupráce - trumpetisté Josef Buchta a Lukáš Koudelka, trombonista Petr Hnětkovský a saxofonista Michal Žáček.


Added: 13.02.2020, martin

Related photos