Vanua 2 vydává debutové EPnovinka

Kapela Vanua2, která vznikla na základech legendárního Blue Effectu, a kterou mnozí hudební publicisté označují za velkou naději české scény, i díky „sealovskému“ hlasu zpěváka Yannicka Teviho z ostrova Vanuatu, vydává svoje debutové EP. Pětipísňová kolekce vznikla pod producentským dohledem Borise Carloffa. Nahrávku kapela poprvé představí ve čtvrtek 20. února v pražském Jazz Docku, křest je naplánovaný na 16. dubna do Malostranské Besedy.

Vanua2 EP video trailer:


„Kapela se mi líbila už na první poslech a cítím, že je v ní velký potenciál. Tak charismatický hlas, jako má zpěvák Yannick Tevi, se na české scéně dlouho neobjevil,“ popisuje spolupráci producent Boris Carloff, který společně s muzikanty ve studiu hledal zvuk, který by Vanua2 charakterizoval.

„Kapela má moc pěkné písničky, každá druhá by mohla být hitem. Snažil jsem se proto během produkování o kontrast. Ve studiu jsme těm hezkým melodiím dodávali trochu špíny. Takže se používaly staré analogové klávesy, vintage bubny nebo fuzzové kytary. Myslím, že ten zvuk, který je pořád stále rádiový, budou fanoušci Vanua2 milovat,“ doplňuje producent.

Kapela Vanua2 zaujala fanoušky energickými koncerty a chytlavým pop-rockovým repertoárem v angličtině. Přestože jde o nové jméno na české scéně, daří se jí vyprodávat všechna klubová vystoupení. Skupinu tvoří rytmika legendárního Blue Effectu, bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš, který se v sestavě kapely Radima Hladíka rovněž objevil. Trojici muzikantů doplnil kytarista Roman Helcl (November 2nd, Anna K.) a kytarista a zpěvák Yannick Tevi.


Added: 17.02.2020, martin

Related photos