Petr Lexa ze skupiny SLZA napsal novou píseň jako svatební zpověď. Ve videoklipu ''zahrají'' sami sebe známé inspirativní párynovinka

Petr Lexa, zpěvák kapely Slza, se čím dál tím více profiluje jako autor a spolu s kytaristou Lukášem Bundilem představují nový singl s názvem Žár. Ten je po úspěšných hitech „Paravany" a „4ráno" další předzvěstí alba 3, jehož vydání kapela potvrdila na 24. dubna. Milostná píseň vznikla za pár hodin jako svatební zpověď. Do videoklipu kapela oslovila skutečné páry z řad osobností, které je inspirují a vystihují přesně to, o čem píseň pojednává.Loňský podzim kapela Slza dostala pozvání na svatbu, aby zahrála jako překvapení pro nevěstu, která je ráda poslouchá. „Pár dní před vystoupením jsem přemýšlel, jakou píseň nevěstě a ženichovi věnovat, ale uvědomil si, že sice máme několik písní o lásce, ale všechny jsou o té podobě lásky, která není úplně pozitivní a zpívat na svatbě o hádkách a rozchodech se asi moc nehodí," komentuje s úsměvem Petr. Proto okamžitě vzal tužku a papír a napsal text o „momentu, kdy máte vedle sebe člověka, vážíte si jeho přítomnosti a víte, že s ním tyhle chvíle chcete trávit už napořád," popisuje vznik písně Žár frontman kapely. Spolu s Ondřejem Ládkem pak vtiskli tématu finální podobu. Hudba vznikala v kruhu stále semknutější sestavy Lukáš Bundil, Petr Lexa a anglický skladatel a producent Oliver Som. Finální produkci singlu opět výtečně doplnil londýnský producent Ed Holloway, jenž proslul spoluprací např. s L. Capaldim.

Vzhledem k tématu lásky se Slza rozhodla námět videoklipu uchopit trochu netradičně a oslovila skutečné páry z řad osobností, které svým vztahem přesně reprezentují to, o čem píseň je. Ve videoklipu se tak objeví influenceři, sportovci, moderátoři, herci. Mezi nimi např. Barbora Votíková s partnerkou, Zorka a Míra Hejdovi, Eva a Jakub Krausovi, herec Martin Dejdar s manželkou, Katka Králová (Svět podle Katky) s manželem a řada dalších. „Jsou pro nás inspirativní a zároveň v některých případech boří zažité předsudky o partnerském vztahu. Vznikl tak videoklip v pojetí, na které jsme dosud nebyli zvyklí," vypráví Petr Lexa.

Původní scénář měl Lukáš s Petrem v hlavě již od března, ale kvůli dodržení karantény musela kapela a účinkující páry zaimprovizovat a díky tomu mohl vzniknout o to více osobní videoklip. „Každý z párů se nakonec natočil doma sám na svůj telefon nebo kameru. A ukázalo, že to pro všechny bylo ve výsledku zábavnější a v kombinaci s přirozeným prostředím dokonce i hlouběji vystihlo myšlenku písně," poodhaluje pozadí Lukáš.

Finální podobu videoklipu vtiskl Radim Věžník, který s kapelou spolupracuje již poněkolikáté. „Někdy osud zasáhne tak, že z původní komplikace vznikne něco daleko lepšího. Měsíc jsme připravovali tento klip, pilovali scénář, všechny detaily, chtěli jsme vše co nejvíc autentické. Nakonec osud a karanténa rozhodly za nás a v mžiku nebylo natáčení možné, ale my to nechtěli vzdát. Došli jsme k závěru, že co může být pro tuhle skladbu autentičtější, než když to necháme úplně na každém páru, v jejich domovech, s jejich pocity, nápady, kreativitě a hlavně co nejvíc sami za sebe. Když jsme si pustili finální střih, shodli jsme, že tohle bylo to nejlepší, co se videoklipu mohlo stát," popisuje režisér Věžník.

Album 3 je již dokončeno a nový titul by po předchozích multiplatinových deskách „Katarze" a „Holomráz" měl spatřit světlo světa 24. dubna.


Added: 03.04.2020, martin

Related photos