Xindl X novým singlem Něco je ve vzduchu vyzdvihuje sounáležitost a solidaritu. Lyric videem bere fanoušky do jejich obývákůnovinka 04.05.2020, martin

Současná situace nenechala chladným ani Xindla X, který trefně mapuje obraz světa. Vydává poetickou zpověď, ve které je více pravdy, než bychom možná chtěli. I tak by se nejspíš dala popsat nová píseň Xindla X, jež nese název Něco je ve vzduchu. Věhlasně známý český textař a hudebník Ondřej Ládek alias Xindl X v písni shrnuje své pocity z této podivné doby, kdy mezi lidmi vládne strach a solidarita. Melodickou písní přináší světlo do všech domácností, úsměvy na rtech a naději do duší. Singl Něco je ve vzduchu je zároveň první vlaštovkou z připravované desky, kterou Xindl X plánuje pokřtít příští rok na svém koncertě v O2 areně.Autor nás písní společně s lyric videem provází českými domácnostmi a nabízí nám náš vlastní obraz. V mnoha pokojích, do nichž nás Xindl X bere, se většina z nás určitě najde. „Pokusil jsem se shrnout svoje pocity z této podivné doby, v níž jsme se všichni ocitli. Na jedné straně zvykání si na svá domácí vězení a na všudypřítomný strach šířený z médií, na druhé straně ta obrovská sounáležitost, kterou mezi lidmi cítím," komentuje zpěvák.

V obrovské vlně solidarity vidí Ondřej Ládek světlo na konci tunelu. „Lidé, co pro své okolí šíjí roušky a vyrábí respirátory, dobrovolníci, co pod Červeným křížem a dalšími organizacemi vyráží pomáhat seniorům. Jiní se skládají na potřebné, i když vědí, že sami budou v příštích měsících v nouzi," říká s obdivem Ondřej.

Za produkcí singlu stojí již tradičně Dalibor Cidlinský jr. a lyric video zpracoval Ondřej Pfeiffer, který s Xindlem X spolupracoval již na několika úspěšných videoklipech.

„Doufám, že pomocí této písně a klipu trochu toho světla pošleme i do dalších domácností," zve Xindl X a těší se co nejdříve na viděnou na koncertě.