Kapela Slza ohlásila podzimní turné k albu 3. Naživo představí novou podobu svých koncertů. Zároveň vysílá do světa píseň o samotě a strachu.novinka

Petr Lexa a Lukáš Bundil ze skupiny Slza nedávno vydali své třetí album, které široká veřejnost i hudební kritici ocenili pro vyspělý a moderní obsah. Deska, na níž se nově autorsky podílel i zpěvák Petr Lexa, se pyšní producentskými jmény jako Oliver Som, Edd Holloway nebo Nick Atkinson. Z alba 3 nyní Slza představuje pochmurnou a temnou píseň Sobě blíž, o níž oba říkají že „je na první poslech jiná než všechny ostatní z desky." Dospělým a vkusným videoklipem Slza podtrhuje atmosféru, námět i odlišnost singlu. O režii klipu se postaral Radim Věžník, který stojí např. za klipy 4 ráno, Žár či Holomráz. Slza během listopadu odehraje sedm koncertů, kde představí písně z nové desky naživo.Ve videoklipu hudební dvojice Slza nešla po příběhu, ale „po celkové náladě, emocích a pocitech, které jsou temnější a pochmurnější, než je u nás zvykem," říká Petr Lexa a dodává, že „z písničky šla od začátku skoro až temná nálada, a tak jsem věděl, že v textu musím zabrouzdat trochu hlouběji do sebe."

Odlišná je píseň i v postupu skládání. „Seděli jsme s producentem Oliverem v provizorním studiu na chalupě u Příbrami, jen tak blbnuli se synťákama, až z toho vypadnul hlavní motiv songu. Na něm jsme pak začali stavět celou písničku, což byl úplně jiný postup, než na jaký jsme byli dosud zvyklí," přibližuje kytarista Lukáš Bundil.

Sobě blíž vypráví o samotě a strachu z ní. Sobě blíž je o pocitu být chvilku sám se sebou, být sám sobě blíž. „Vzpomněl jsem si na jedno období oslav Nového roku, kdy se všichni scházeli, bavili se, popíjeli, ale já cítil, že potřebuji být na chvíli sám. Něco se ve mně pralo a věděl jsem, že se musím na nějakou dobu odloučit, být jen sám se sebou a utřídit si myšlenky. Bylo to zvláštní. Netušil jsem, co se to se mnou děje, protože jsem typ člověka, který nedokáže být dlouhou dobu bez kontaktu s lidmi, a ze samoty má od malička strach," svěřuje se Petr.

Vedle práce na novém albu 3 kapela Slza posunula také svoji živou tvorbu a k sobě na podium přizvala nové hudebníky.

„S novou sestavou muzikantů, kteří s námi na koncertech vystupují, jsme už loni změnili podobu koncertů a šli cestou větší energie a živosti. Letos, s novou deskou, jsme soundu nových písniček přizpůsobili i ty starší, připravili jsme ale například i novou světelnou show a celou koncertní proměnu Slzy tak dotáhli do konce," vysvětluje Lukáš Bundil a dodává: „Na celý výpadek v koncertní sezóně vlivem koronaviru jsme reagovali uspořádáním menších akustických koncertů, podzimní turné tak bude opravdu první příležitostí, kdy novou podobu koncertů budou moci posluchači zhlédnout."


Added: 22.06.2020, martin

Related photos