Výjimečná autorka a zpěvačka Kateřina Marie Tichá vydá v říjnu své debutové album. K singlu Sami nyní představuje energií a emocemi nabitý videoklipnovinka

Talentovaná zpěvačka a skladatelka Kateřina Marie Tichá se do podvědomí posluchačů a diváků zapsala jako nezaměnitelný ženský hlas oblíbené kapely Jelen. V roce 2013 vydala hit Tančíme spolu a ve stejném roce ji ke spolupráci oslovil rapper Lipo a vznikl tak další úspěšný rádiový singl Do města přišla zima. Nyní nastal ten správný čas a sympatická zpěvačka, která za tu dobu dozrála pěvěcky i autorsky, představuje videoklip k písni Sami. Ta předznamenává její debutové album, jež spatří světlo světa začátkem října a podle prvních reakcí by se mělo jednat o mimořádné hudební překvapení letošního podzimu.„Můj první singl Sami je o vztahu dvou lidi. O tom, že i ve dvou můžete být Sami," popisuje Kateřina a dodává: „K napsání písně mě inspirovala moje vlastní zkušenost. Právě ten moment ve vztahu, kdy se ztratí radost, ale člověk nemá sílu to změnit, a tak stojí na místě s tím druhým, a přitom úplně sám."

Písni se dostalo až filmového zpracování. Za scénářem a režií stojí Jonáš LIPO Červinka, který s Kateřinou spolupracoval již v minulosti. Natáčení probíhalo během červencových dnů v romantických zákoutích Prahy u břehu Vltavy. „Vycházel jsem hlavně z Kateřininy originality, která je na poměry současné české mainstreamové hudby nebývalá. Estetika periferie města, kterou mám osobně hodně rád, mi v tomto případě krásně zapadla do celkového konceptu a bylo to nakonec jedno z těch natáčení, které jsem si moc užil. Navíc jsme u Kateřiny odhalili i zajímavý herecký potenciál, který celý dojem z klipu podle mě ještě umocnil," říká režisér.

Píseň Sami, ve které Kateřina představuje kvalitu a jedinečnost svého hlasu, je první vlaštovkou z připravovaného stejnojmenného debutu. Na posluchače čekají silné popové melodie, ale i písně nasáklé vlivy svobodomyslné cikánské hudby, balkánských rytmů nebo pařížského pouličního umění. Kombinací 12 autorských skladeb s nápaditou a citlivou hudební produkcí Ondřeje Turtáka vzniklo mimořádné album, které stojí za pozornost.


Added: 07.08.2020, martin

Related photos