Slovenská kapela BELLCANTO má nový singl ''Kráľovná snov''novinka

Chytlavá hudba a text nového hitu od formace Bellcanto "Kráľovná snov" přichází v pravou chvíli, neboť léto je stvořené pro takové písně.

Autorem hudby je lídr a zpěvák Martin Domáň, který se s melodií písně už déle pohrával, jen neměl k ní ten správný text. Ten správný našel u textaře Michala Godora, který je i autorem textu úspěšného debutového singlu "Čas hraje proti nám". Právě Michal nejlépe vystihl novinku slovy: "Královna snů není o někom konkrétním. Je o lásce jako takové. O jejím hledání, snění a o víře, že opravdu je."Martin Domáň o písni ještě prozrazuje "Mám rád písničky, které mají pěknou melodii. Z toho jsem i vycházel. Chtěl jsem složit melodickou píseň, která se snadno zapamatuje a prozpěvovat si ji může každý, už při prvním poslechu. Složil jsem ji na akustické kytaře, ale až když jsem si ji zahrál na piánu, mi začala dávat tu správnou melodii. Proto je i nosným nástrojem v celé písni klavír."

Klávesák Michal Ondroš jen podotkl "I když jsou v písni použity zvuky synťáků, hlavní nástroj je klasicky klavír, a já osobně miluji zvuk klavíru, tak jsem si nahrávání moc užil".

Zvukovou režii nahrávky měl na starosti Lukáš Sadloň ze Bratislavského studia TC Lemons.

"S Lukášem spolupracujeme již od prvního singlu ´Čas hrá proti nám´, ví přesně co chceme a umí zhmotnit naše představy o tom, jak má píseň ve finále vypadat", hodnotí spolupráci Martin.

Martin Krížik z formací Bruno Benetton Free Band a Hugo Chávez Orchestra jim přišel na nahrávání pomoci s vokály a sólem, které zahrál na lesní roh.
"Martin je můj dobrý kamarád. Věděl jsem už dříve, že hraje na lesní roh. Proto jsem ho poprosil, aby nám nahrál sólo do naší písničky." Přiznal Martin Domáň.

Klip si formace natočila ve vlastní produkci v exteriéru bratislavské Petržalky. Režie a střihu se technicky ujal baskytarista Michal Vorčák, na základě umělecké představy a námětu Martina Domáňa.

"Tvorba klipu byla pro mě výzvou a jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet. Martin mě trošku "potrápil" s jeho uměleckými představami o klipu, ale podařilo se to a s výsledkem jsme spokojeni.", Prozradil o natáčení klipu Michal Vorčák.

Plány do budoucna má formace jasně dané. Dokončit písně pro jejich debutové album, a "Znovu začít konečně koncertovat, co jsme byli nuceni kvůli Korone dočasně pozastavit". dodal Martin Domáň o nejbližších plánech kapely.

Slovenská formace Bellcanto pochází z Bratislavy a založil ji v roce 2015 zpěvák a kytarista Martin Domáň, přezdívaný Bellcanto, spolu s bubeníkem Peterem Stankem. Oba hudebníci již dříve spolu hráli ve více kapelách, před založením vlastního projektu - Bellcanto, to byla kapela Rain. Martin Domáň předtím působil i ve skupinách Fresh Carnations a Maples. Do sestavy Bellcanto později přibyl basák Michal Vorčák a hráč na klávesy Michal Ondroš. Tvorba skupiny BELLCANTO kombinuje mix rocku, popu a rock'n'rollu. I když formace tvoří a zpívá své vlastní písně slovensky, inspiraci čerpá hlavně v britské hudbě, konkrétně hudba od šedesátých let až po současnost. Proto v skladbách skupiny Bellcanto můžete slyšet melodičnost The Beatles, Oasis či Blur a drsnost rock'n'rollových formací jako Jet, Stereophonics nebo Supergrass. Kluci se nebrání ani elektronickým vlivům. Kapela během své existence už odehrála mnoho koncertů. V roce 2019 debutovala singlem "Čas hrá proti nám", který se setkal u fanoušků s velkým úspěchem. V dnešních dnech přicházejí s novým singlem a videoklipem "Kráľová snov".


Added: 10.08.2020, martin

Related photos